Styl orientalny w Twojej łazience

Wielu z nas jest miłośnikiem dalekich orientalnych regionów, takich jak Chiny i Japonia. Chociaż wycieczka w te odległe miejsca może sporo kosztować, dzisiaj orient możesz na stałe sprowadzić do własnego domu. Jak? Aranżując swoją łazienkę właśnie w stylu orientalnym. Zobaczmy, jak to zrobić.

Orientalne klimaty w Twojej łazience

Trzeba przyznać, że kolorowe, orientalne wnętrza najbardziej podobają nam się w czasopismach o aranżacji wnętrz. Gdy jednak przychodzi do wprowadzenia zaprezentowanych tam pomysłów we własnej łazience, nie czujemy się z tym pewnie. Bardziej skłaniamy się ku sprawdzonym, klasycznym wnętrzom i ich funkcjonalności, bojąc się wprowadzić odważnych kolorów czy motywów ozdobnych. A klimat orientu bez wątpienia do nich należy. Warto jednak zaryzykować, gdyż łazienka w stylu orientalnym jest naprawdę wyjątkowa i zachwyci każdego, kto nas odwiedzi. I tak naprawdę łatwo w ten sposób przeistoczyć nawet zwykłą, nieco nudnawą aranżację o stonowanych barwach.łazienka orientalna

łazienka orientalna Przykładowo: łazienka w kolorze beżu nabierze orientalnych rumieńców, jeżeli wprowadzimy do niej odważne dodatki, na przykład meble łazienkowe z ciemnego drewna, ceramiczną mozaikę na obudowie wanny, dodatki w kolorze chińskiego błękitu, zwłaszcza błękitna porcelana, która ożywi jednolite wnętrze i nada mu ciepłego oblicza. Warto też ułożyć glazurę na ścianach tylko do pewnego momentu, dzięki czemu łazienka wyda się bardziej przestronna, a zamiast okien umieścić na nich duże zdjęcia. Orientalnego charakteru dopełni stylizowana ławeczka w ciemnym kolorze, prosto z chińskich łaźni.

Łazienka orientalna, a kolory

Orient może kojarzyć nam się z mieniącą się feerią barw, ale charakteryzuje go też paleta stonowanych, pastelowych odcieni. Do najważniejszych kolorów orientalnych zaliczamy intensywną czerwień i fiolet, jak też wymienione już beże, błękit i biel. łazienka orientalna

łazienka orientalnaKtórą wersję orientalnej łazienki wybierzemy, zależy od nas i naszych upodobań. W sklepach dostępne są też linie płytek łazienkowych w formie ceramicznej mozaiki z orientalnymi wzorami – świetnie się sprawdzą do łazienki w tym stylu. Na podłodze dobrze będzie wyglądać terakota lub płyty imitujące kamień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.