new nordic

Styl New Nordic w Twojej łazience

Dbanie o nasze środowisko oraz bycie ‘eko’ stało się w ostatnim czasie bardzo popularne. Tę tendencję da się również zauważyć w aranżacji wnętrz. Chcemy być bliżej natury, a jednocześnie być na bieżąco z najnowszymi trendami. W tym roku prawdziwym hitem w aranżacji łazienek stał się styl New Nordic, nazywany też stylem skandynawskim w cieplejszej odsłonie. Co go wyróżnia? I jak zaaranżować swoją łazienkę w tym stylu?

New Nordic, kontra styl skandynawski

Minimalistyczny styl skandynawski jest na topie, jeśli chodzi o aranżację wnętrz, już od jakiejś dekady. Podbił serca mnóstwa osób na całym świecie, gdyż łączy w sobie wszystko, co chcielibyśmy widzieć i czuć w swoich mieszkaniach – prostotę, ciepło, naturalne materiały, a jednocześnie czystość i minimalizm. Poza tym styl skandynawski pozwala na bardzo indywidualne dopasowanie kolorystyki i elementów dekoracyjnych, dzięki czemu w zależności od naszych upodobań, możemy uzyskać wnętrza bardziej surowe lub przeciwnie, eleganckie i zdobione, ale zachowane w klimacie Skandynawii. To spowodowało też, iż powstało wiele innych nurtów stylistycznych, bazujących na minimalizmie skandynawskim. Jednym z nich jest właśnie New Nordic.

new nordic

Styl New Nordic pozwala zachować równowagę między minimalizmem i prostotą wnętrz, a ich przytulnością i ciepłem. Takie zestawienie pozwala uzyskać niepowtarzalną aranżację wnętrz i poczuć się w niej jeszcze swobodniej. Dlatego tak często wybieramy ją właśnie do naszych łazienek.

Łazienka w stylu New Nordic – czyli jaka?

Łazienka urządzona w stylu New Nordic ma być przede wszystkim wygodna i komfortowa. Przebywając w niej, czujemy się spokojni i odprężeni, możemy bez pośpiechu zadbać nie tylko o swoją higienę fizyczną, ale też emocjonalną. Dominującym materiałem wykończeniowym są drewno i kamień w swojej naturalnej odsłonie – oczywiście ze względu na specyfikę pomieszczenia, jakim jest łazienka, drewno odpowiednio impregnujemy, oraz wybieramy odporny na wpływ wilgoci rodzaj kamienia. Ponadto priorytetem pozostają nadal jasne barwy, a więc przede wszystkim biel, ale także odcienie beżu, szarości i kremu.

new nordic

W stylu New Nordic pojawiają się też czarne, matowe elementy wykończeniowe i dekoracyjne, nawiązujące w pewnym stopniu do stylu loft. Może to być czarne wykończenie frontów mebli łazienkowych, drzwi czy też fragmentów ścian. Jak wspomnieliśmy, styl New Nordic stawia na nasz komfort, i dotyczy to także codziennego korzystania z łazienki. Dlatego mile widziane są technologie uruchamiane automatycznie, na przykład baterie łazienkowe bezdotykowe. Bezdotykowe baterie elektroniczne uruchamiają się same, poza tym pozwalają uzyskać znaczną oszczędność wody. A dzięki bezdotykowemu uruchamianiu same na dłużej zachowują nieskazitelną czystość, dzięki czemu mamy mniej pracy w łazience podczas sprzątania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.