remont łazienki

Remont łazienki? Przygotuj się!

Remont łazienki to spora inwestycja. Aby była udana, konieczne jest stworzenie kosztorysu i przeanalizowanie, jakie zmiany są niezbędne, a jakie można wykonać później. Ponadto istotne jest wybranie odpowiednich materiałów, narzędzi i zaufanych oraz wykwalifikowanych osób do pomocy. Wbrew pozorom, nie jest to takie proste i szybkie, dlatego postaram się Wam w kilku punktach przybliżyć, o czym nie można zapomnieć, planując remont naszej łazienki.

Zanim rozpoczniesz remont w łazience…

Z racji tego, iż remont łazienki zwykle robimy raz na kilka lub nawet kilkanaście lat, musi on być bardzo przemyślany. Najważniejsze to mieć przed oczami cel, czyli projekt łazienki. Co powinien zawierać? Przede wszystkim listę rzeczy, które chcemy wymienić: meble łazienkowe, instalacje wodne, urządzenia sanitarne, płytki, dodatki. Wybierając je, weź pod uwagę, ile osób będzie na co dzień korzystać z łazienki, jaką sumę pieniędzy możesz przeznaczyć na nowe wyposażenie oraz w których marketach budowlanych uzyskasz najlepszy produkt po najniższej cenie. Wymaga to odwiedzenia kilku takich miejsc i spisania cen interesujących nas rzeczy. Można też sprawdzić ofertę internetowych sklepów. Na tej podstawie stworzymy kosztorys. Wszystko to oszczędzi nam przykrych niespodzianek już w trakcie remontu łazienki.

kosztorys remontu łazienki
Kosztorys remontu łazienki pozwoli Ci uniknąć nieoczekiwanych wydatków, na które Cię nie stać.

Oprócz ustalenia wydatków, ważne jest też ustalenie kolejności wykonywanych prac. Pamiętajmy, że zawsze jako pierwszy swoją pracę wykonuje elektryk oraz hydraulik, a dopiero potem glazurnik. Można też wynająć osobę, która zna się na tym wszystkim, wtedy prawdopodobnie koszt będzie mniejszy.

remont łazienki
Zanim położysz glazurę w łazience, swoją pracę powinien w niej już wykonać hydraulik i elektryk.

Na tym etapie prac musimy również wiedzieć, gdzie chcemy podłączyć wannę, kabinę prysznicową, umywalkę oraz miskę WC. Wiąże się to z poznaniem dokładnych wymiarów łazienki, by kupić sprzęt, który się w niej zmieści. Podobnie jest to istotne do zakupy glazury czy gresu. Zatrudniony fachowiec powinien dokładnie wymierzyć łazienkę, by niepotrzebnie nie kupować zbyt dużej ilości. Zwykle wystarczy kilka sztuk ponad stan, w razie gdyby jakaś płytka pękła podczas pracy. Takie wcześniejsze przygotowania pozwolą nam przeprowadzić remont łazienki szybko, tanio i sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.