pralka w łazience

Pralka w łazience – co warto wiedzieć?

Pralka w łazience to częsty widok, gdyż mało kto może pozwolić sobie na wydzielenie osobnego pomieszczenia na pralnię, szczególnie w małym mieszkaniu. Mogłoby się wydawać, że montaż pralki w łazience to prosta sprawa – wystarczy, by dało się ją podłączyć do wody. Niestety, wielu z nas popełnia szereg błędów, przez co korzystanie z pralki, jak i z całej łazienki jest utrudnione. Co więc warto wiedzieć w tym temacie?

Pralka w łazience – najczęstsze błędy

Wielu z nas ustawiając meble i sprzęty w łazience, nie skupia się za bardzo na ergonomii wykonania. Po prostu robimy to tak, aby wszystko się zmieściło. Częstym błędem przy aranżacji łazienki jest ustawienie pralki obok wanny czy prysznica w taki sposób, że częściowo ogranicza ona dostęp do nich lub blokuje otwieranie drzwiczek pralki. Choć może się to wydawać jedynym rozwiązaniem, w praktyce bardzo utrudni nam codzienne korzystanie z łazienki.

pralka w łazience

Innym częstym błędem jest niedopasowanie wielkości pralki do wielkości łazienki. Jeżeli łazienka ma mniej niż 3,5 mkw, lepiej wybrać wąską pralkę do zabudowy lub do schowania w szafie. Dzięki temu nie będzie się ona rzucać w oczy i nie zabierze zbyt dużo cennego miejsca.

Inne praktyczne porady

Jeżeli więc zdecydujemy się umieścić pralkę w łazience, zastanówmy się, jak zrobić to najlepiej, a może nawet stwórzmy plan działania. Pamiętajmy, by do pralki mieć swobodny dostęp – zarówno do bębna, jak i dozownika proszku. Jeżeli pralka miałaby stać obok umywalki, warto wykonać podwyższony blat z umywalką wpuszczaną w blat – będzie to wyglądać estetyczniej.

pralka w łazience

A jeżeli chcemy ukryć pralkę w łazience, by nie zaburzała jej aranżacji, możemy zamontować ją we wnęce i zakryć ażurem lub kotarą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.