płytki imitujące drewno

Płytki imitujące drewno – piękne i funkcjonalne

Drewno to wspaniały, ponadczasowy element wyposażenia mieszkań. Drewniana podłoga lub meble nadają wnętrzu wyjątkowego klimatu i mimo upływu lat nie wychodzą z mody. Trzeba jednak przyznać, że drewniane wyposażenie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, a w takim pomieszczeniu, jak łazienka, może okazać się zupełnie niepraktyczne. Czy istnieje zatem jakaś alternatywa? Świetnym zamiennikiem prawdziwego drewna mogą być płytki łazienkowe imitujące drewno.

Płytki łazienkowe imitujące drewno – zalety

Płytki imitujące drewno to świetny zamiennik naturalnego drewna. Do złudzenia przypominają one drewno i często na pierwszy rzut oka nie widać, że są to płytki. Wybór takich płytek to dobre rozwiązanie, gdy marzy nam się łazienka w drewnie, ale jednocześnie zależy nam na praktycznym urządzeniu tego pomieszczenia. Płytki drewnopodobne mogą mieć różne odcienie, fakturę i mozaikę. Taki szeroki wybór sprawi, że możemy dobrać rodzaj płytek do własnego gustu i całej aranżacji.

płytki imitujące drewno

Wykonanie podłogi z płytek imitujących drewno jest praktyczne, gdyż są one odporne na uszkodzenia, na wpływ wody i pary wodnej oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Takie płytki można położyć nawet w miejscach, gdzie mają bezpośredni kontakt z wodą, na przykład w okolicach wanny, kabiny prysznicowej lub umywalki. W przypadku naturalnego drewna nie byłoby to dobre rozwiązanie, gdyż drewno łatwo pochłania wodę, nawet mimo odpowiedniej konserwacji.

Płytki drewnopodobne w łazience – aranżacje

Łazienka w drewnie to modny i ponadczasowy trend, dla wielu często jednak nieosiągalny, gdyż zarówno położenie drewnianej podłogi, jak i jej późniejsza konserwacja bywa kosztowna. Płytki imitujące drewno to wspaniała alternatywa oddająca piękno i elegancję drewna. Jednocześnie jest to o wiele prostsze i tańsze rozwiązanie. Oto najpiękniejsze aranżacje z wykorzystaniem płytek drewnopodobnych w łazience:

płytki imitujące drewno

płytki imitujące drewno

płytki imitujące drewno

płytki imitujące drewno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.