Nowoczesna łazienka w betonie

Surowe, proste w aranżacji łazienki to hit tego sezonu. Coraz więcej osób decyduje się na nowoczesny, minimalistyczny styl w łazience. Łatwo uzyskać go poprzez zastosowanie betonu w celu wykończenia. Czy to dobry pomysł? Co radzą specjaliści?

Beton w łazience – dobry czy zły pomysł?

Beton architektoniczny to w ostatnim czasie bardzo często stosowany materiał do wykończenia łazienek. Bez trudu nadaje pomieszczeniu surowego i ekstrawaganckiego klimatu. Beton nadaje się do pokrycia nie tylko podłogi czy ściany, ale nawet schodów czy elementów wyposażenia, na przykład kominków. Również w łazienkach znalazł swoje zastosowanie. To idealny materiał, jeżeli chcemy utrzymać naszą łazienkę w odcieniach szarego i bieli – najmodniejszych kolorach tego sezonu. beton w łaziencePłyty z betonu architektonicznego dostępne są w bogatej palecie kolorów i formatów, ale to właśnie szarość i biel jest najchętniej wybieraną wersją. Odpowiednie zaimpregnowanie betonu sprawi, że świetnie nada się do wykorzystania w łazience, gdyż będzie w pełni odporny na wilgoć.

Szarość i biel w połączeniu z betonem

Jak już wspomnieliśmy, w ostatnim czasie najbardziej sprawdza się zestawienie bieli i szarości, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. W łazience świetnie będzie się prezentować szary beton architektoniczny na ścianach i podłodze w zestawieniu z białymi urządzeniami sanitarnymi i meblami. Takie zestawienie jest bardzo minimalistyczne, a jednocześnie uniwersalne. Łazienka w takich kolorach spodoba się domownikom, jak i ich gościom.

beton w łazience
Beton architektoniczny to doskonały pomysł na uzyskanie minimalistycznej, surowej aranżacji w łazience.

Od nas zależy, czy zechcemy ocieplić ją kolorowymi dodatkami czy postawimy na uzyskany już surowy styl i zechcemy go podkreślić na przykład dużym lustrem bez ramy czy też lampą w postaci dużej, wiszącej żarówki na kablu – to atrybuty znanego dziś stylu loft. Taka łazienka będzie estetyczna, czysta, a jednocześnie klimatyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.