Najważniejsze cechy łazienki idealnej

Bez wątpienia każdy z nas pragnie mieć wyposażony dom w taki sposób, by był on jednocześnie funkcjonalny i gustowny. Taki dom to powód do dumy. Niestety, często przy aranżacji poszczególnych pomieszczeń nawet nieświadomie popełniamy błędy, które sprawiają, że nie jest ono idealne. Sprawdźmy więc, czego unikać, a co wykorzystać przy wyposażaniu małej łazienki.

Łazienka idealna, chociaż mała

Przede wszystkim musimy uwierzyć w to, że nasza łazienka może być modna i atrakcyjna, niezależnie od tego, jaką ma powierzchnię. Sporo osób mieszkających w blokach narzeka na mikroskopijne wręcz łazienki i właśnie ich wielkością argumentuje to, że nie da się ich dobrze zaaranżować. Nie jest to prawdą. Owszem, wyposażenie małej łazienki wymaga większego przemyślenia i zorganizowania, ale włożony wysiłek bardzo się opłaca, możemy bowiem stworzyć naprawdę przytulną i piękną łazienkę. Przy wyposażaniu małej łazienki musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

1) Nigdy nie aranżujmy małej łazienki w ciemnych kolorach. Pomniejszają one optycznie wnętrze i sprawiają, że jest chłodne i ponure. O wiele lepiej wykorzystać jasne, ciepłe barwy z ciemniejszymi akcentami, które podkreślą styl łazienki.

mała łazienka
Jasne barwy o wiele lepiej prezentują się w małej łazience, gdyż dodają jej przytulności i uroku.

2) Unikajmy montowania stojących mebli łazienkowych, które zabierają cenną przestrzeń. O ile to możliwe, korzystajmy z szafek i półek wiszących. W ten sposób na podłodze będzie o wiele więcej miejsca, co z kolei sprawi wrażenie, że łazienka jest bardziej przestronna.
3) Oświetlenie w małej łazience powinno być punktowe, nie centralne. Dzięki temu lepiej oświetlone są najważniejsze miejsca w łazience, takie jak umywalka i lustro znajdujące się nad nią lub półki łazienkowe.

mała łazienka
Punktowe oświetlenie oraz duże lustro optycznie powiększą małą łazienkę.

4) Aby jeszcze bardziej optycznie powiększyć łazienkę, można zamontować taflę lustrzaną na bocznej ścianie. Cała łazienka będzie się w niej odbijać, przez co wyda się dwa razy większa.
5) Unikajmy zbyt wielu dodatków i dekoracji. Styl minimalistyczny jest najodpowiedniejszy w niewielkich łazienkach. Niech elementami ozdobnymi będzie sama w sobie armatura, kinkiety, uchwyty oraz kolorowe motywy na glazurze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.