łazienka

Łazienkowe inspiracje na nowy rok

Wiele osób rozpoczyna nowy rok od różnych zmian w swoim życiu, począwszy od zmiany fryzury, na remoncie mieszkania skończywszy. Remont to spora inwestycja i wymaga zarówno pomysłu, jak i odpowiedniego przygotowania do jego realizacji. Dlatego dziś chciałabym się podzielić z Wami najciekawszymi pomysłami na zmianę wystroju łazienki, które można bez większego trudu wprowadzić w swojej łazience. Dzięki nim jej jej wygląd diametralnie się zmieni, oczywiście na lepsze.

Aranżacje łazienki małym kosztem

Aby zmiana wyglądu naszej łazienki nie pochłonęła wszystkich oszczędności, dobrze jest zastanowić się, co koniecznie trzeba wymienić, a co jest jeszcze w dobrym stanie. Załóżmy, że chcemy zmienić kolorystykę w swojej łazience. Mogłoby się wydawać, że niezbędne będzie położenie nowych kafelek, co jest dość kosztowne. Ale czy rzeczywiście? Czasami wystarczy kupić więcej dodatków do łazienki w danym kolorze, by zaczął on dominować w łazience, ładnie się komponując z kolorem kafelek. Poza tym istnieją specjalne farbki do płytek łazienkowych, dzięki którym możemy je całkowicie odmienić.

malowanie płytek
Stosując farby do glazury, możesz zmienić wygląd starych płytek w łazience i dać im nowe życie przy minimalnym nakładzie pieniężnym!

Dzięki temu bardzo obniżamy koszty remontu, a efekty mamy takie same. Gdyby zależało nam na wprowadzeniu jakiegoś modnego motywu dekoracyjnego na płytkach łazienkowych czy na przykład obudowie wanny, możemy znaleźć gotowe szablony, które wystarczy wykorzystać przy malowaniu.

malowanie płytek
Aby odmienić wygląd łazienki, warto skorzystać z wzorów modnych motywów ozdobnych i farb do malowania na płytkach łazienkowych. Nie jest to trudne, a nadaje łazience zupełnie nowy charakter.

Na wstępie wspomnieliśmy też o dodatkach do łazienki. Trzeba przyznać, że dobrze dobrane mogą całkowicie odmienić jej charakter. Chodzi tu o różne elementy dekoracyjne, takie jak zasłony, świeczki czy obrazy, ale również przedmioty codziennego użytku, które mają swoje stałe miejsce w łazience, jak dozownik do mydła, kubeczek na szczoteczki do zębów, wieszaki i ręczniki, chodnik antypoślizgowy czy pojemnik na brudną bieliznę. Gdy wszystkie te dodatki wybierzemy w jednakowym kolorze i stylu, staną się one pięknym uzupełnieniem aranżacji łazienkowej.

dodatki do łazienki
Wybierając dodatki do łazienki w tej samej kolorystyce, możemy całkowicie odmienić jej wygląd i styl bez potrzeby przeprowadzania remontu.

Obecnie mamy bogaty wybór w tej kwestii, często można więc znaleźć coś niedrogiego, a ładnego. Możemy też kompletować te przedmioty stopniowo, jeśli nie stać nas na jednorazowy wydatek. W ten sposób możemy zmienić wygląd swojej łazienki, nie wydając na to mnóstwa pieniędzy. Zatem do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.