łazienka dla rodziny

Łazienka z myślą o dużej rodzinie

Nic tak nie denerwuje nas z samego rana, jak walka o wolną łazienkę, gdy każdy członek rodziny w biegu szykuje się do wyjścia. Zorganizowanie poranka w taki sposób, by każdy mógł spędzić potrzebny czas w łazience wymaga wysiłku. Ale równie ważne jest odpowiednie zaaranżowanie takiej łazienki, by można było z niej korzystać w sposób wygodny i sprawny.

Dobre rozplanowanie dużej łazienki

Łazienka dla wieloosobowej rodziny powinna być duża i przestronna. Dlaczego? Głównie dlatego, by każdy mógł znaleźć w niej miejsce na swoje przybory higieniczne czy kosmetyki. Niezwykle ważnym elementem będzie więc wybór mebli łazienkowych, które będą pakowne, a jednocześnie nie zdominują przestrzeni. Świetnym rozwiązaniem może być wykonanie mebli wbudowanych w blat, a którym znajdą się dwie umywalki a nad nimi dwa lustra.

łazienka dla rodziny
Dwie umywalki i dwa lustra to dobre rozwiązanie w łazience dla kilkuosobowej rodziny.

To rozwiązanie umożliwia dwóm osobom naraz korzystać z umywalek, na przykład w celu umycia zębów czy ogolenia się lub wykonania makijażu. Dzięki temu, gdy wszyscy domownicy szykują się do wyjścia, mogą sprawnie korzystać z łazienki. W takiej łazience dla rodziny sprawdzą się też wiszące półki, na których każdy będzie miał swoje miejsce. Jeżeli z łazienki korzystają dzieci, warto również uwzględnić je w projekcie łazienki, na przykład wyposażając ją w specjalne podesty przed umywalką lub toaletą. Jeżeli to możliwe, warto wyposażyć łazienkę zarówno w wannę, jak i prysznic, lub wannę z wbudowanym parawanem. Każdy członek rodziny lubi co innego – jedni szybkie prysznice, inni relaksujące kąpiele. Uwzględnienie tego sprawi, że każdy będzie chętnie korzystał z łazienki. A co z aranżacją wnętrza?

Aranżacja rodzinnej łazienki

Jeżeli domownicy mają skrajnie odmienne gusta, jeśli chodzi o wyposażenie i aranżację wnętrz, warto wybrać raczej uniwersalne rozwiązanie – na przykład klasyczną, białą łazienkę z dodatkami w kolorze czerni, beżu lub brązu.

łazienka dla rodziny
Aby każdy członek rodziny czuł się dobrze w łazience, jej aranżacja powinna być uniwersalna, w neutralnych, delikatnych barwach.

Dzięki temu wygląd łazienki dla każdego użytkownika będzie przyjemny, nieodpychający. Klasyka w łazience prezentuje się bardzo dobrze, a w razie potrzeby można ją ożywić ciekawymi dodatkami. Taka łazienka z pewnością spodoba się całej rodzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.