łazienka w stylu toskańskim

Łazienka w stylu toskańskim

Toskania to wspaniała kraina, pełna słońca, kolorów i życia. Jej odwzorowanie idealnie sprawdzi się w stylizacji Twojej łazienki. Jak więc wyposażyć łazienkę w stylu toskańskim? Jakie są jego cechy charakterystyczne? Sprawdźmy!

Styl toskański w Twojej łazience

Łazienka w stylu toskańskim to łazienka, po której widać, że jej użytkownicy cieszą się życiem. Radosne kolory i dodatki, a także mnóstwo łazienkowych przyborów ułożonych obok siebie, niby w nieładzie od razu kojarzy się z toskańskim domem tętniącym życiem. Kolory, które dominują w takiej łazience są żywe i naturalne, czyli beże, brązy, zielenie, róż czy czerń. Oczywiście ściany powinny być w jasnych kolorach, natomiast dodatki w mocniejszych, ciemniejszych barwach. Wtedy idealnie się ze sobą komponują, tworząc wspaniały klimat. Do tego dochodzą łazienkowe dodatki, takie jak ręczniki, dozowniki na mydło, perfumy, kosmetyki i inne akcesoria, które uzupełniają toskański klimat.łazienka w stylu toskańskim W łazience w stylu toskańskim dodatków nigdy za wiele, ważne jednak, by były utrzymane w jednakowym stylu.

Łazienka zdobiona w wyjątkowy sposób

Inną, zdecydowanie charakterystyczną cechą stylu toskańskiego, są bogato zdobione ściany i klasyczna armatura i meble. Takie zestawienie sprawia, że łazienka nie jest przeładowana ozdobami, lecz prezentuje się oryginalnie i niestandardowo. Marmur na ścianach, blatach i podłodze to idealne wykończenie łazienki w stylu toskańskim. Jeżeli łazienka posiada okno, można je ozdobić ciężką, kolorową zasłoną, a na ścianach można wykorzystać tynk strukturalny, który sam w sobie zdobi wnętrze.

łazienka w stylu toskańskimTrzeba przyznać, że wyposażenie łazienki w stylu toskańskim nie jest proste, a przy ograniczonych środkach finansowych może potrwać nawet kilka miesięcy. Niemniej dla miłośników tego stylu to wspaniała możliwość sprowadzić skrawek Toskanii do własnego domu. Taka łazienka to duma każdej gospodyni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.