łazienka w stylu loft

Łazienka w stylu loft okiem Polaków

Szukając modnych rozwiązań do naszych łazienek, często inspirujemy się trendami przychodzącymi do nas zza granicy. Zachwycamy się łazienkami urządzonymi przez znanych projektantów wnętrz. Jak to się jednak ma do naszych polskich realiów? Czy da się to powtórzyć w rodzimych stronach, co istotne, przy polskich zarobkach? Zobacz jak może wyglądać łazienka urządzona w bardzo modnym na całym świecie stylu loft okiem Polaków.

Styl loft w łazience – jak go podkreślić?

Jak w skrócie można opisać styl loftowy? Kojarzy on się z surowym klimatem budynków pofabrycznych, gdzie dominują gołe, betonowe ściany i podłogi, lampy w postaci żarówek zawieszonych na sznurku oraz metalowych dodatków nawiązujących do konstrukcji budynku czy rusztowań wokół niego. Mogłoby się wydawać, że taki styl zupełnie nie pasuje do łazienki, która kojarzy się z czystością i powinna być raczej przytulna i delikatna niż przypominająca plac budowy. Ale umiejętne wykorzystanie tego klimatu pozwala uzyskać wnętrze minimalistyczne, spokojne, idealne do odpoczynku po ciężkim dniu.

łazienka w stylu loft

łazienka w stylu loft

Kolory dominujące w łazience w stylu loft to oczywiście biel i czerń, z dodatkiem szarości. Od nas zależy, który z kolorów będzie dominować – jeżeli łazienka jest mała i nie ma w niej okien, warto wyeksponować kolor biały. W dużej łazience można pozwolić sobie na ciemniejsze kolory, zawsze jednak trzeba je nieco ocieplić dodatkami i oświetleniem.

Jak uzyskać efekt loft w łazience?

Zdjęcia łazienek w stylu loft robią naprawdę wrażenie, ale często w naszych polskich realiach nie możemy pozwolić sobie na tak drastyczne zmiany w wyglądzie łazienki. Jak więc przy minimalnym nakładzie pieniędzy i pracy uzyskać ten efekt? Warto korzystać z dostępnych środków. Na przykład: by uzyskać efekt nieotynkowanej ściany, możemy wykorzystać płytki ceramiczne imitujące cegłę lub beton. Są one dostępne na rynku w przystępnych cenach.

łazienka w stylu loft

łazienka w stylu loft

Aby stworzyć oświetlenie typowe dla stylu loft, możemy wykorzystać lampy wiszące na metalowych łańcuchach lub bardzo modne ostatnio duże, edisonowskie żarówki. Dostaniemy je w każdym sklepie budowlanym na dziale oświetleniowym. Z kolei metalowe półki na łazienkowej ścianie będą stanowić doskonałe uzupełnienie stylu loft, a jednocześnie będą funkcjonalne. Ich montaż nie jest skomplikowany, a cena naprawdę przystępna. To tylko kilka spośród wielu pomysłów na to, jak przełożyć styl loft na nasze polskie warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.