łazienka królewska

Łazienka w stylu królewskim

Któż z nas nie chciałby choć raz w życiu poczuć się jak król czy królowa? Odrobina luksusu to dzisiaj coś, co każdy z nas może sobie zafundować, i wcale nie musi to kosztować wiele. Jednym z pomysłów może być urządzenie łazienki w stylu królewskim. Zobaczmy, jak mogłoby to wyglądać.

Atrybuty królewskiej łazienki

Co widzimy, gdy wyobrażamy sobie królewską łazienkę? Zdecydowana większość odpowiedziałaby, że królewska łazienka jest duża i przestronna, mieni się złotem, na podłodze znajduje się marmur, a na ścianach wspaniałe zdobienia. Dobrym uzupełnieniem wnętrza byłaby wanna wolnostojąca na złotych nóżkach oraz złota armatura. Cudowną dekorację stanowiłaby bogato zdobiona oprawa owalnego lustra oraz duży, kryształowy żyrandol wiszący w samym centrum łazienki. Tak naprawdę przy odrobinie pomysłowości każdy z nas może stworzyć taką łazienkę.

łazienka królewska
Bogato zdobione lustro w złocie to bardzo charakterystyczny element królewskiego wystroju łazienki.

Kolory dominujące w łazience królewskiej to klasyczna biel i czerń, ale także czerwień i purpura, która powinna wystąpić w dodatkach, takich jak zasłony czy przybory kosmetyczne. Złote wykończenia w postaci uchwytów, wieszaków czy ozdobnych motywów na płytkach łazienkowych świetnie podkreślą luksusowość wnętrza. W małej łazience warto wykorzystać moc luster, by ją optycznie powiększyć, a jednocześnie nadać jej elegancji.

łazienka królewska
Wanna wolno stojąca na złotych nóżkach oraz złota armatura bardzo pasują do łazienki w stylu królewskim.

Aby nasza łazienka przypominała tę z królewskiego dworu, warto też zadbać o nastrój, czyli świece i odpowiedni zapach uzyskany na przykład z kadzidełek czy olejków eterycznych do kominków zapachowych. Wybór takiego zapachu zależy oczywiście od naszych osobistych upodobań, ma on bowiem uprzyjemnić nam korzystanie z łazienki, a nie spowodować mdłości.

Meble łazienkowe po królewsku

Jeśli chodzi o meble łazienkowe, mogą one być klasyczne lub bogato zdobione. Wszystko zależy od tego, czy przewidujemy w łazience dużo elementów dekoracyjnych czy też chcemy, by meble same w sobie stanowiły dekorację. Dobrze by były zachowane w jednej kolorystyce i jedynie uzupełnione kolorowymi akcentami. Można natomiast zaszaleć z motywami ozdobnymi, na przykład rzeźbionymi elementami na drewnianych meblach łazienkowych. Pamiętajmy, że styl królewski może przybrać zarówno formę starodawną, jak i nowoczesną. Warto konsekwentnie trzymać się jednej z nich, jeśli aranżacja ma przynieść zamierzony efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.