łazienka w stylu hiszpańskim

Łazienka w stylu hiszpańskim

Urządzając łazienkę, coraz częściej zwracamy uwagę na jej wystrój i atmosferę. Zależy nam by była ona nie tylko funkcjonalna, ale i stylowa. W czasach, gdy z powodu pandemii podróżowanie i odpoczywanie w ciepłych krajach jest utrudnione, możemy sprawić, że atmosfera gorących wysp trafi wprost do naszej łazienki. Uzyskamy ten efekt, urządzając łazienkę w stylu hiszpańskim.

Hiszpania w Twojej łazience – mozaika na ścianach

Z czym kojarzy Ci się Hiszpania? Bez wątpienia z gorącym słońcem, rozległymi plażami, pysznym jedzeniem oraz tańcem. Wszystko to wyzwala w nas ogrom pozytywnych emocji. Czemu by więc nie przenieść tego klimatu do swojej łazienki? Taka wyjątkowa aranżacja sprawi, że we własnym domu urządzimy swoją „małą Hiszpanię” i zyskamy miejsce, w którym będziemy mogli się odprężyć i naładować baterie. Aby uzyskać efekt aranżacyjny nawiązujący do hiszpańskiego stylu, musimy zadbać o kilka detali.

łazienka w stylu hiszpańskim

Istotnym elementem wyposażenia każdej łazienki są płytki. Mogą one znacząco zmienić jej charakter, a w przypadku łazienki w stylu hiszpańskim stanowią nawet kluczową część aranżacji. Dla hiszpańskich domów typowe są bowiem płytki przedstawiające kolorową mozaikę i bogato zdobione ornamenty, które same w sobie stanowią świetny element dekoracyjny i nadają ton całemu wnętrzu. Ciepłe i energetyczne barwy mocno kojarzą się z Hiszpanią i nadają łazience bardzo pozytywną atmosferę. Jeśli chodzi o podłogę, w hiszpańskich domach dominują naturalne materiały, tj. gres, kamień lub glazura.

Zadbaj o strefę wypoczynku

Wakacje w Hiszpanii to odpoczynek i kąpiele słoneczne tuż przy krystalicznej wodzie morskiej. Zatem łazienka w stylu hiszpańskim nie może obejść się bez zaaranżowania miejsca do kąpieli w sposób sprzyjający odprężeniu. Jeśli tylko jest to możliwe, postawmy na wannę, najlepiej z ozdobnymi akcentami. Wanna wolnostojąca na zdobionych, złotych nóżkach jest niezwykle elegancka i bardzo hiszpańska.

łazienka w stylu hiszpańskim

Oczywiście ze względów praktycznych nie musimy rezygnować z kabiny prysznicowej. Niektórzy z powodu niewielkiego metrażu muszą wybrać zamiast wanny, prysznic. Jeśli należysz do tego grona, postaw na kabinę typu walk-in, czyli bez brodzika i postaw na bogato zdobione płytki w prysznicu – będzie to wyglądać bardzo efektownie.

Wybierz ciekawe dodatki

Styl hiszpański charakteryzuje się odważnym łączeniem kolorów i wzorów, dlatego dobór dodatków do łazienki w stylu hiszpańskim musi być bardzo przemyślany. Łatwo bowiem uzyskać przy efekt,. przez co łazienka nie będzie kojarzyć się z Hiszpanią, lecz z… odpustem. Zdecydowanie chcemy tego uniknąć. Zatem wybierając dodatki do naszej łazienki, zdecydujmy się na neutralne kolory i naturalne materiały, które będą kontrastować z kolorowymi ścianami i zdobionymi meblami.

łazienka w stylu hiszpańskim

Mogą to być elementy dekoracyjne wykonane z drewna, kamienia, mile widziane są także żywe rośliny doniczkowe oraz duże lustra w zdobionych ramach. Wszystko to pozwoli nam poczuć się, jak w prawdziwym, hiszpańskim domu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.