styl hampton

Łazienka w stylu Hampton

Zaprojektowanie łazienki to jedno z największych wyzwań. Zwykle, bez względu na to, jaką przestrzenią dysponujemy, zawsze mógłby przydać się dodatkowy metr kwadratowy. Jaką więc stylizację wybrać, aby łazienka, mimo małych rozmiarów, wydawała się przestronna i lekka? Doskonałym rozwiązaniem będzie łazienka w stylu Hampton. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Styl Hapton, czyli biel w łazience

Styl Hampton jest obecnie wyjątkowo modny, gdyż dominuje w nim biel. A białe wnętrza, również łazienkowe, to prawdziwy hit tego sezonu. Oprócz bieli, w stylu tym dominują też inne jasne kolory, takie jak beże, szarości, jasne brązy. Charakterystyczne są jasne odcienie płytek, duże tafle lustrzane, eleganckie oświetlenie i drobne, aczkolwiek mocne akcenty dekoracyjne. Taka łazienka utrzymana w kolorach bieli, przełamana ciemniejszymi akcentami, jest niezwykle elegancka i reprezentatywna.

styl hampton
Styl Hampton w łazience to przede wszystkim nieskazitelna biel dominująca w wyposażeniu podstawowym i w dodatkach.

Istotne w tej aranżacji łazienki jest to, by tak zabudować przestrzeń, aby wszystkie kolorowe akcenty, na przykład kosmetyki, można było schować. W przeciwnym razie bardzo zaburzą one nieskazitelny wygląd łazienki. Poza tym łatwiej utrzymać porządek, gdy każda rzecz ma swoje miejsce w szafce i się nie kurzy. W małej łazience warto też postawić na duże lustro. Nie tylko powiększy optycznie wnętrze, ale też nada mu przytulności i lekkości.

styl hampton
Duże lustro łazienkowe optycznie powiększa wnętrze i nadaje mu przytulnego wyrazu.

Dodatki w postaci srebrnych baterii łazienkowych czy akcesoriów łazienkowych, takich jak dozownik do mydła, wieszaki czy wykończenia, nadadzą wnętrzu szyku.

Elegancka łazienka dla eleganckiej kobiety… i mężczyzny

Mogłoby się wydawać, że taka łazienka w stylu Hapton to wyłącznie kobiece wnętrze. Ale niekoniecznie. Sekret tkwi bowiem w szczegółach. Wystarczy dodać nieco więcej męskich dodatków, na przykład jakiś obraz, ciemne ręczniki czy męskie perfumy na półce, by łazienka straciła typowo kobiecy, lekki wydźwięk.

styl hampton
Srebrne, stylizowane dodatki idealnie pasują do stylu Hampton.

Wnętrza w stylu Hampton są bardzo uniwersalne i eleganckie – pasują właściwie do każdego domu czy biura, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.