Łazienka w stylu góralskim

Jednym z bardzo charakterystycznych regionów naszego kraju, Polski, są góry i związany z nimi bardzo bogaty folklor, znany w całym kraju. Góralszczyzna jest rozpoznawalna także poza granicami naszego kraju, ma charakterystyczne wzory, kolory i faktury. Z powodzeniem sprawdza się także we wnętrzach. Łazienka w stylu góralskim to zatem prawdziwa gratka dla miłośników gór. Zobaczmy, jak mogłoby to wyglądać.

Łazienka w stylu góralskim

Co pojawia nam się przed oczami, gdy myślimy o górach? Wiele osób kojarzy to przede wszystkim z uroczymi, drewnianymi góralskimi domkami, w których znajdują się charakterystyczne dodatki w kolorach góralskich, baranie skóry na podłogach i kominek. A za oknem mroźna zima. Taki klimat można z powodzeniem przenieść do naszych łazienek. Podstawę będzie zatem stanowiło wyposażenie z drewna. Mogą to być drewniane meble, ale również ściany wykładane specjalnie zabezpieczonym drewnem, które będą przywodzić na pamięć wnętrze domku w górach. Równie efektywnie będzie wyglądać kamień na ścianach lub podłogach – generalnie materiały naturalne kojarzące się właśnie z górami.

łazienka góralska

W łazience góralskiej dominują naturalne materiały, głównie drewno i kamień.

Kolorami, które będą dominować w łazience góralskiej są kolory Ziemi, a więc beże, brązy i szarości z kolorowymi dodatkami, typowymi dla góralskich akcesoriów. Świetnie będą wyglądać także drewniane meble stylizowane na stare szafy i komody, będące nieodłączną częścią każdego góralskiego domu.

Styl góralski – przytulny i funkcjonalny

Styl góralski pasuje właściwie do każdego wnętrza – i dużego, i małego. Łazienka góralska jest jasna, a dzięki temu przytulna. Odpowiednie wyposażenie sprawi, że będzie też funkcjonalna. Poza tym dodatki góralskie pasują zarówno do stylu nowoczesnego, jak i klasycznego – to jak go zinterpretujemy, zależy tylko od nas i naszych upodobań.łazienka góralska Wyposażenie łazienki w ten sposób nie jest też drogie – czasem wystarczy trochę pomysłowości i samodzielnego przerobienia pewnych elementów łazienki, na przykład starych mebli. Taka łazienka to duma każdego gospodarza domu!