łazienka góralska

Łazienka w stylu góralskim

Jednym z bardzo charakterystycznych regionów naszego kraju, Polski, są góry i związany z nimi bardzo bogaty folklor, znany w całym kraju. Góralszczyzna jest rozpoznawalna także poza granicami naszego kraju, ma charakterystyczne wzory, kolory i faktury. Z powodzeniem sprawdza się także we wnętrzach. Łazienka w stylu góralskim to zatem prawdziwa gratka dla miłośników gór. Zobaczmy, jak mogłoby to wyglądać.

Łazienka w stylu góralskim

Co pojawia nam się przed oczami, gdy myślimy o górach? Wiele osób kojarzy to przede wszystkim z uroczymi, drewnianymi góralskimi domkami, w których znajdują się charakterystyczne dodatki w kolorach góralskich, baranie skóry na podłogach i kominek. A za oknem mroźna zima. Taki klimat można z powodzeniem przenieść do naszych łazienek. Podstawę będzie zatem stanowiło wyposażenie z drewna. Mogą to być drewniane meble, ale również ściany wykładane specjalnie zabezpieczonym drewnem, które będą przywodzić na pamięć wnętrze domku w górach. Równie efektywnie będzie wyglądać kamień na ścianach lub podłogach – generalnie materiały naturalne kojarzące się właśnie z górami.

łazienka góralska
W łazience góralskiej dominują naturalne materiały, głównie drewno i kamień.

Kolorami, które będą dominować w łazience góralskiej są kolory Ziemi, a więc beże, brązy i szarości z kolorowymi dodatkami, typowymi dla góralskich akcesoriów. Świetnie będą wyglądać także drewniane meble stylizowane na stare szafy i komody, będące nieodłączną częścią każdego góralskiego domu.

Styl góralski – przytulny i funkcjonalny

Styl góralski pasuje właściwie do każdego wnętrza – i dużego, i małego. Łazienka góralska jest jasna, a dzięki temu przytulna. Odpowiednie wyposażenie sprawi, że będzie też funkcjonalna. Poza tym dodatki góralskie pasują zarówno do stylu nowoczesnego, jak i klasycznego – to jak go zinterpretujemy, zależy tylko od nas i naszych upodobań.łazienka góralska Wyposażenie łazienki w ten sposób nie jest też drogie – czasem wystarczy trochę pomysłowości i samodzielnego przerobienia pewnych elementów łazienki, na przykład starych mebli. Taka łazienka to duma każdego gospodarza domu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.