eko łazienka

Łazienka w stylu eko – jak ją urządzić?

Bycie „eko” może przejawiać się na różne sposoby. Niektórzy decydują się wprowadzić na stałe do swojego życia pewne ekologiczne elementy, chociażby w aranżacji wnętrz. Dlatego łazienka w stylu eko to w ostatnim czasie bardzo popularny trend. Jakie kolory i materiały będą do niej pasować? Na jakie dodatki postawić?

Łazienka w stylu eko – kolory Ziemi

Mówiąc o ekologicznej łazience, mamy na myśli pomieszczenie całkowicie harmonizujące z naturą. Chodzi o to, by osoby korzystające z takiej łazienki czuły się bliżej natury. Warto więc postawić na kolory związane z naturalnym środowiskiem. Należą do nich odcienie brązu, beżu, szarości, zieleni, a także ponadczasowa biel i czerń. Ze względu na panującą w naturze harmonię żadna z nich nie powinna dominować – kolory powinny być raczej stonowane i neutralne.

eko łazienka

eko łazienka

Dobrze, gdy wykorzystamy także materiały posiadające te barwy, czyli drewno i kamień. Są one bardzo trwałe, doskonałe do wyposażenia łazienki, a przy tym wspaniale nawiązują do środowiska. Bardzo modnym, a jednocześnie funkcjonalnym rozwiązaniem jest wykonanie ścian i podłóg z kamienia oraz mebli z drewna. Takie połączenie bardzo do siebie pasuje i zdecydowanie nawiązuje do stylu eko.

Ekologiczne dodatki do łazienki

Aby jeszcze bardziej wyeksponować styl eko w naszej łazience, warto dobrać przemyślane dodatki. Mogą to być akcesoria łazienkowe wykonane z naturalnych materiałów, najlepiej biodegradowalnych. Ciekawym pomysłem są szczoteczki do zębów wykonane z drewna bambusowego, a także zestaw łazienkowy: mydelniczka i kubek wykonane z drewna lub kamienia.

eko łazienka

eko łazienka

W ekologicznej łazience nie powinno też brakować akcentów roślinnych. Jeżeli metraż łazienki na to pozwala, można do niej wstawić donicę z żywym kwiatem z zielonymi liśćmi – nada łazience wyjątkowego klimatu. Możemy też jedną ścianę pokryć fototapetą przedstawiającą dziką roślinność, na przykład modny ostatnio motyw monstery. Tak naprawdę nie trzeba wielkich wydatków, by nasza łazienka zyskała klimat eko. Wystarczy nieco pomysłowości i dobrze dobranych dodatków dekoracyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.