łazienka w stylu tropikalnym

Łazienka w stylu egzotycznym

Egzotyczne kraje to miejsca, do których chętnie jeździmy na wakacje, by odpocząć i się odprężyć. Ciepło słoneczne, bliskość natury, woda, piasek… to właśnie atrybuty egzotyki. Ale czy musimy czekać cały rok, by móc w takim otoczeniu się zrelaksować? Nie! Klimat ciepłych krajów możemy sprowadzić do swojego domu – wystarczy wyposażyć swoją łazienkę w stylu egzotycznym!

Atrybuty tropikalnej łazienki

Z czym więc kojarzą nam się tropikalne wyspy? Z pewnością z dużą ilością roślin, morską tonią, piaskiem…. Tych podstawowych elementów nie może zabraknąć w tropikalnej łazience. Dominuje tu naturalna roślinność, odcienie niebieskiego i zieleni, naturalne materiały wykończeniowe, takie jak przyjemne w dotyku drewno merbau, a także fototapety przedstawiające plażę z jakiegoś egzotycznego zakątka.

łazienka w stylu tropikalnym
Dodatki w postaci roślinności lub fototapety przedstawiającej tropiki to najważniejsze dodatki w egzotycznej łazience.

Łazienka w stylu egzotycznym nie powinna być niczym ograniczona – jej przestrzeń powinna wydawać się wolna i spokojna. Jak uzyskać ten efekt? Można na przykład zrezygnować z brodzika w prysznicu, lecz część kąpielową oddzielić szklanymi taflami. Trzeba jednak przy tym pamiętać, by w tym miejscu nadać podłodze lekki spad i zainstalować syfon szczelinowy przy ścianie w najniższym miejscu. Gdy podłoga wykonana jest z drewna, a przed kabiną prysznicową nie znajduje się żaden próg, mamy wrażenie, jakbyśmy wchodzili wprost pod strugi ciepłego, tropikalnego deszczu. Jeśli chodzi o glazurę, w tropikalnej łazience powinna być ona w jasnym kolorze wzbogaconym o jakiś roślinny motyw. Mogą to być płytki w kolorze beżowym, piaskowym, jasnozielonym, z dodatkami w kolorze czerwonym, brązowym, szarym, szmaragdowym lub żółtym.

łazienka egzotyczna
W egzotycznej łazience dominują kolory Ziemi: beże, brązy, odcienie zieleni i niebieskiego.

Wśród dodatków można ustawić donice z kwiatami przywołującymi na pamięć duże palmy i bananowce znajdujące się w ciepłych krajach. Jeżeli łazienka jest nieduża, bardziej sprawdzi się fototapeta przedstawiająca taką roślinność, a dodatkowo niewielkie figurki i kamienie poukładane na półkach łazienkowych. W łazience w stylu egzotycznym nie może też zabraknąć klimatycznego oświetlenia, wielu świec, można też użyć kadzidełek podczas kąpieli, by jeszcze bardziej poczuć się jak w egzotycznym raju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.