łazienka

Łazienka w stylu country

Marzy ci się relaks po ciężkim dniu pracy? Chcesz znaleźć się z dala od zgiełku miasta, aby odpocząć fizycznie i emocjonalnie? Pragniesz ciszy, spokoju i kontaktu z naturą? Wcale nie musisz w tym celu wyjeżdżać – wystarczy że urządzisz swoją łazienkę w stylu country, a stanie się ona Twoją oazą spokoju!

Łazienka inna niż wszystkie

Styl country we wnętrzach, zwłaszcza w łazience, jest zawsze klimatyczny i ponadczasowy. Ponieważ nawiązuje do tradycji i klasyki, sprawdzi się w mieszkaniach przytulnych i ciepłych. Nie jest to dobry styl dla miłośników nowoczesności i minimalizmu.

łazienka
Drewno dominuje w łazience w stylu country.

Tematem przewodnim w stylu country jest drewno. To materiał, który prezentuje się wyjątkowo mimo upływu lat, a przy dobrym zaimpregnowaniu sprawdzi się nawet w łazience, gdzie panuje wilgoć i wysokie temperatury. Drewno obecne jest więc właściwie wszędzie – na ścianach, sufitach, podłodze, meblach, a także dodatkach dekoracyjnych. Wśród naturalnych materiałów wykończeniowych pojawi się także kamień, z którego można wykonać podłogę w łazience, blaty łazienkowe pod umywalkę czy parapety. Kamień jest materiałem bardzo trwałym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne.

łazienka
Barwy w stylu country to przede wszystkim biel, brąz oraz beż.

W stylu country dominują barwy Ziemi, a więc kolor szary, biały, czarny, brązowy czy beżowy. Oczywiście można je połączyć z nieco mocniejszymi barwami, niemniej powinny one być jedynie akcentem w całej aranżacji. Jeśli chodzi o dodatki do łazienki w stylu country, powinny one również nawiązywać do natury, do otoczenia leśnego lub krajobrazu wiejskiego. Dobrze wyglądają rośliny w dużych donicach, akcesoria łazienkowe z naturalnych kruszców czy obrazy przedstawiające jakiś uroczy zakątek.

łazienka
Łazienka w stylu country niesie ze sobą spokój i ukojenie.

Unikamy natomiast przesadnego zdobienia wnętrza łazienki rodzinnymi pamiątkami czy innymi bibelotami. Jej wnętrze powinno koić i dawać spokój, jakbyśmy znajdowali się na polanie czy w lesie.

Dla kogo wnętrza w stylu country?

Jak wspomnieliśmy pokrótce na wstępie, łazienka w stylu country będzie idealna dla kogoś, kto prowadzi dynamiczny styl życia i tęskni za odpoczynkiem poza miastem. Będzie to miejsce relaksu po stresującym dniu pracy. I co ważne, taka aranżacja nie jest wcale droga w wykonaniu!

Więcej pomysłów na aranżację łazienki znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.