art deco

Łazienka w stylu art deco

Czy uważasz, że nie da się wyposażyć łazienki w sposób luksusowy, a przy tym zgodnie z najnowszymi trendami? Jeśli tak, oznacza to, że jeszcze nie poznałeś stylu art deco! To wyjątkowy sposób aranżacji wnętrz łączący w sobie luksus, ale i nowoczesność. Poznaj go bliżej!

Łazienka w stylu art deco – czyli jaka?

Stylistyka wnętrz art deco jest bardzo spójna, co zachwyca chyba każdego estetę. Cechami charakterystycznymi jest zabawa i łączenie klasycznych kolorów, figur geometrycznych i prostych faktur. Jednoczesne wykorzystanie naturalnych materiałów wysokiej jakości nadaje łazience wygląd elegancki, wręcz luksusowy, ale bez przepychu, złota i starodawnych zdobień.art deco

art deco

To doskonały sposób urządzania wnętrz dla osób, które kochają elegancję, ale cenią sobie też najnowsze trendy. Umiejętność połączenia stylów z tak naprawdę dwóch różnych epok to cecha dobrego, wytrawnego dekoratora wnętrz, a styl art deco jest doskonałym odzwierciedleniem umiejętności takiego fachowca.

Jak samodzielnie zaaranżować łazienkę w stylu art deco?

Oczywiście nie każdego z nas stać, by wynająć architekta oraz dekoratora wnętrz. Możemy jednak samodzielnie zmienić wygląd łazienki, by odzwierciedlała styl art deco. Jak wspomnieliśmy na początku, w stylistyce art deco pojawiają się klasyczne kolory, a więc biel, czerń, odcienie brązu i szarości. Elegancko i nowocześnie będzie się prezentował duet czerni i bieli.art deco

art deco

Warto postawić w kwestii barw na stonowanie i minimalizm – to ta nowocześniejsza część stylu art deco. Oprócz tego postawmy na trwałe, choć drogie materiały, takie jak marmur, drewno egzotyczne, porcelanę, a także chromowane powierzchnie. Bardzo charakterystyczne dla stylu art deco są też geometryczne kompozycje okładzin, czyli szachownica. Nie zapomnijmy też o ozdobach ściennych, takich jak lustra z imponującymi ramami, obrazy, plakaty czy mapy. I oczywiście kwiaty – nie może ich zabraknąć w łazience art deco. Najpopularniejsze są palmy i paprocie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.