łazienka

Łazienka Twoich marzeń – od projektu do realizacji

Zaprojektowanie pięknej, a jednocześnie ergonomicznej łazienki to nie lada wyzwanie. Często w tym celu wynajmujemy osoby mające odpowiednie kwalifikacje do wykonania takiego projektu. Ale na czym w ogóle polega praca projektanta wnętrz? Jak powstaje projekt łazienki marzeń?

Praca projektanta wnętrz – jak wygląda?

Praca architekta wnętrz wymaga od niego pełnego zaangażowania i dużej świeżości w podejściu do tematu. Inaczej bowiem będzie wyglądać proces projektowania budynków użyteczności publicznej, na przykład dworca, a inaczej mieszkania prywatnego lub tak intymnego pomieszczenia, jakim jest łazienka. Istnieje jednak kilka ogólnych zasad, którymi kieruje się każdy profesjonalny projektant. Po pierwsze, należy zawsze opracować przestrzeń w formie rzutów i zaproponować ustawienie wszystkich elementów w pomieszczeniu. Na uwadze mamy oczywiście ich przeznaczenie, a co za tym idzie, funkcjonalność. W łazience jest to bardzo ważne, aby zachować odpowiednie odległości między poszczególnymi sprzętami. Zwykle projektant tworzy trzy warianty do wyboru dla domowników.

Kolejny etap to tak zwany projekt koncepcyjny, który zawiera unikalne pomysły opracowane na podstawie układów funkcjonalnych i inwentaryzacje, a także osobiste uwagi osoby zamawiającej. Projekt zawiera dodatkowo spis użytych materiałów, np. do wykończenia ścian i podłóg itp.

Etap kolejny to projekt wykonawczy. Zawiera on bardzo szczegółowe informacje i wskazania, aby wykonawcy bez trudu mogli się do nich zastosować.łazienka

Oprócz tego projektant wykonuje kosztorys inwestorski, który zawiera spis każdego elementu wnętrza z odpowiednim numerem indeksowym. Dokonane jest także przeliczenie ilościowe, co ułatwia późniejsze zakupy i wycenę.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty?

Jeżeli projektujemy swoją łazienkę od podstaw, warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz, nawet (a może zwłaszcza) gdy mamy już swoją wizję na jej wygląd. Architekt pomoże przełożyć na wymiary i dostępną powierzchnię to, o czym marzymy. Dzięki temu realizacja projektu stanie się nie tylko możliwa, ale bardzo prosta!łazienka

Współpraca z architektem pozwoli nam naprawdę stworzyć łazienkę marzeń, która będzie nie tylko zachwycająca, ale przede wszystkim wygodna i funkcjonalna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.