łazienka

Łazienka jedyna w swoim rodzaju

Urządzając mieszkanie, zwykle staramy się wyposażyć je w taki sposób, by odzwierciedlało nasz temperament, gust i styl. Spersonalizowane pomieszczenia są niezwykle oryginalne, a takich aranżacji z pewnością nie da się powtórzyć. Nie inaczej jest z łazienką. Choć to miejsce dość neutralne, dostępne dla wszystkich domowników, jak i gości, to jednak dzięki odpowiednim dodatkom możemy nadać jej niepowtarzalnego klimatu. Jak to zrobić?

Wyposażenie łazienki – funkcjonalne i oryginalne

Mogłoby się wydawać, że łazienka, zwłaszcza nieduża, nie daje zbyt wielu możliwości dekoracji. Wciąż mało popularnym rozwiązaniem jest wieszanie obrazów i posterów na ścianach czy wstawianie żywych kwiatów do łazienki. Nie oznacza to jednak, że łazienka ma być pomieszczeniem bez „duszy”. W sprzedaży możemy spotkać wiele akcesoriów łazienkowych przydatnych przy codziennym korzystaniu z niej, które wyróżniają się ciekawymi wzorami czy odważnymi kolorami. Warto je wykorzystać, by urządzić swoją łazienkę ciekawie i niesztampowo, ale bez zbędnych dekoracji, które mogłyby tylko utrudnić korzystanie z łazienki. Co mogłoby być takim fajnym, oryginalnym dodatkiem do łazienki? Oto niektóre ciekawe rozwiązania:

łazienka
Biały zestaw łazienkowy do minimalistycznej łazienki.
łazienka
Oryginalna szafka łazienkowa na ręczniki i inne akcesoria przypominająca drabinę.
łazienka
Bateria łazienkowa w stylu retro.

Postaw na modny dobór kolorów

Większość z nas uważa, że łazienka powinna być zachowana w jasnych barwach, najlepiej w przeważającej części w bieli, ponieważ to kolor uniwersalny i kojarzący się z czystością. I rzeczywiście, obecnie biel to najmodniejszy kolor w aranżacji nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Ale nie musimy bać się kolorów. Kilka akcentów w żywych odcieniach dobrze zrobi każdemu wnętrzu, także łazience. Mogłoby to wyglądać tak:

łazienka
Dodatki łazienkowe w kolorze turkusowym.
łazienka
Styl portugalski w łazience.
łazienka
Czerwone meble dodają wyrazu białemu wnętrzu.

Uzyskanie oryginalnej, niepowtarzalnej aranżacji łazienki nie jest trudne, potrzeba jednak pomysłu i nieco inwencji twórczej. Inspiracje można oczywiście czerpać z sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.