łazienka dla singla

Łazienka dla singla – jak ją urządzić?

Jak wynika z pewnych badań, co piąty Polak w naszym kraju mieszka sam. Bycie singlem to w naszym czasach swego rodzaju sposób na życie – takie osoby zwykle są niezależne, nastawione na robienie kariery oraz mające nietuzinkowe zainteresowania. Posiadanie własnego mieszkania to cel wielu singli, a jego wyposażenie to sposób na odzwierciedlenie własnego ‘ja’. Jednym z bardzo osobistych pomieszczeń w mieszkaniu jest łazienka. Jak powinna wyglądać łazienka dla singla?

Minimalizm i porządek

Osoby mieszkające same zwykle nie mają zbyt dużo czasu na porządki, z tego względu ich mieszkania najczęściej są nieduże i zaaranżowane w bardzo ekonomiczny sposób. Nie inaczej jest z łazienką. Powinna ona być tak wyposażona, by łatwo było znaleźć w niej wszystkie niezbędne rzeczy. Jedna osoba nie posiada tak wielu akcesoriów czy kosmetyków, jak cała rodzina, więc ich uporządkowanie nie będzie aż tak trudne. Minimalistyczne meble łazienkowe wbudowane pod blatem, na którym znajduje się umywalka to jedno z lepszych rozwiązań w łazience dla singla.

łazienka dla singla
W małych łazienkach warto korzystać z pomysłowych rozwiązań. Szuflada umieszczona pod umywalką to sposób na zaoszczędzenie miejsca i uporządkowanie niezbędnych akcesoriów łazienkowych.

Jeżeli jednak łazienka jest bardzo mała, sprawdzić może się wąski, wysoki słupek z szafkami ustawiony w rogu bądź we wnęce łazienki. Pozwoli w pełni wykorzystać dostępne miejsce, a jednocześnie nie przytłoczyć małej przestrzeni. Single lubią spędzać czas po pracy w relaksujący sposób – idealnym do tego rozwiązaniem może być domowe SPA. Czasami wielkość łazienki może pozwolić na montaż jedynie kabiny prysznicowej z hydromasażem. Jeżeli jednak dysponujemy większą ilością miejsca, można wydzielić część kąpielową i tam zamontować wannę z hydromasażem, a także ustawić świeczki i zamontować punktowe światło – wszystko to pozwoli na uzyskanie prawdziwego klimatu SPA.

Odważne aranżacje łazienki

Jak już wspomnieliśmy, single to najczęściej osoby przebojowe, indywidualiści, którzy lubią zwracać na siebie uwagę i podkreślać swoją niezależność. Dlatego też niestraszne im odważne, ekscentryczne aranżacje, również łazienki.

łazienka dla singla
Żywe kolory, odważne wzory to atrybuty łazienki przebojowego singla.

Można więc wykorzystać wyraźne kolory, na ścianach powiesić ciekawe obrazy czy zdjęcia, lub odwrotnie, surowe wykończenie wnętrz z kolorami czerni, bieli i szarości. Wszystko zależy od upodobań właściciela łazienki i jego możliwości finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.