kolorowa łazienka

Kolorowa łazienka, czyli jak ożywić wnętrze?

Z czym kojarzą nam się kolorowe wnętrza? Najczęściej łączymy je z pokojem dziecięcym, rzadko kiedy z łazienką. Tymczasem trend kolorowej łazienki stał się ostatnio bardzo modny. Jak mogłaby wyglądać taka łazienka? Jakie kolory są najmodniejsze? I dlaczego warto zdecydować się na tak odważną aranżację łazienki?

Kolorowa łazienka – inna niż wszystkie

Kolorowa łazienka to taka, w której występuje wiele barw, niemniej są one ze sobą spójnie połączone. To wbrew pozorom wielka sztuka tak połączyć kolory i wyważyć ich ilość, by wnętrze to wzbudzało w nas pozytywne emocje, a nie rozdrażnienie. To szczególnie ważne w łazience, w której chcemy się zrelaksować wieczorem lub dobrze rozpocząć dzień o poranku. Bez wątpienia urządzenie łazienki w taki sposób pozwala na dużą ekspresję własnego stylu i poczucia estetyki. Taka łazienka może być wykonana według indywidualnego projektu, dzięki czemu z pewnością okaże się wyjątkowa, inna niż wszystkie.

kolorowa łazienka

Na jakie barwy warto postawić? Modne są łazienki, w których uwydatnione są kolory pastelowe – są bardzo romantyczne i kobiece. Mogą to być odcienie różu, fioletu, błękitu czy szarości. Jeżeli lubimy mocne, odważne kolory, możemy połączyć ze sobą czerwień z czernią, granat z żółcią czy zieleń z bielą.

kolorowa łazienka

Białe akcenty będą mile widziane w kolorowej łazience, gdyż rozjaśnią wnętrze i sprawią, że będzie wyglądać czysto i jasno.

Kolorowe dodatki do łazienki

Jeżeli trudno nam się zdecydować na tak radykalną zmianę kolorów, możemy zacząć od czegoś mniej „szokującego”, na przykład od łazienkowych dodatków w mocnych, odważnych kolorach. Mogą to być ręczniki, chodnik łazienkowy, pudełka na drobne akcesoria, dozownik na mydło czy kubek na szczoteczki i pastę do zębów.

kolorowa łazienka

Ciekawym i modnym dodatkiem może być duże lustro w grubej, kolorowej lub bogato zdobionej ramie. Podobnie możemy zdecydować się na oryginalne oświetlenie, na przykład efektowne lampy wiszące lub kinkiety. Sposobów jest naprawdę wiele, wystarczy tylko odrobina kreatywności i odwagi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.