remont łazienki

Jak przeżyć remont w łazience?

Łazienka to według statystyk jedno z najrzadziej remontowanych pomieszczeń w domu. Dlaczego? Remont zwykle wiąże się z wyłączeniem z użytkowania danego pomieszczenia na krótszy lub dłuższy czas. O ile jesteśmy w stanie przeżyć kilka tygodni bez dostępu do salonu czy nawet kuchni, o tyle ciężko sobie wyobrazić życie bez łazienki i dostępu do prysznica czy WC. Jak więc przetrwać, gdy przychodzi kolej na remont łazienki?

Remont łazienki – kosztorys i wybór ekipy

Problem z brakiem dostępu do łazienki nie jest aż tak poważny jak konieczność zaplanowania wydatków i znalezienia dobrej, zaufanej ekipy remontowej. Dlaczego tak ważne jest posiadanie kosztorysu? Przede wszystkim dlatego, że elementy wyposażenia łazienki niestety są dość drogie. Bez dobrego planu koszty mogą nam się wymknąć spod kontroli, co nie ułatwi zadania, jakim jest sprawny i szybki remont łazienki. remont łazienkiNa początek ustalmy więc maksymalną kwotę, jaką możemy przeznaczyć na remont. Następnie przemyślmy, co zamierzamy wymienić i na czym jesteśmy w stanie zaoszczędzić. Warto przy tym pamiętać, że sprzęt łazienkowy to element wyposażenia, który lepiej zakupić drożej, ale mając pewność, że posłuży nam przez kolejne 10-20 lat. Nie oszczędzajmy na kabinie prysznicowej i bateriach łazienkowych, szukajmy natomiast oszczędności na płytkach i elementach mających znaczenie czysto wizualne.remont łazienki

Jeżeli zdecydujemy się na ekipę remontową, wybierzmy taką, która wykona remont od początku do końca. Szukajmy kogoś z polecenia, najlepiej od bliskiej rodziny czy przyjaciół. Wtedy mamy możliwość widzieć efekty pracy, co eliminuje ryzyko zatrudnienia osób nieprofesjonalnych.

Jak przeżyć bez dostępu do łazienki?

Gdy remont ruszy pełną parą, życie codzienne niestety ulegnie małemu przewrotowi. Brak swobodnego dostępu do łazienki może dać się we znaki, zwłaszcza jeżeli domowników jest kilku. Jak sobie poradzić z tą niedogodnością? Warto ustalić z ekipą remontową przebieg prac w taki sposób, by niezbędne elementy wyposażenia łazienki były jak najszybciej gotowe do użytku. Doświadczeni fachowcy na ogół wiedzą, jak rozłożyć prace, by nie wyłączyć łazienki całkowicie z użytku. remont łazienkiJeżeli to możliwe, warto przygotować w kuchni czy innym pomieszczeniu prowizoryczny kącik umożliwiający wykonanie porannej toalety i makijażu. Warto też dogadać się z kimś z rodziny bądź sąsiadów i w razie konieczności przez jakiś czas korzystać z ich łazienki. Przy dobrym planowaniu remont łazienki powinien przejść na tyle szybko, by nie dał się mocno we znaki domownikom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.