łazienka

Jak przeprowadzić remont łazienki?

Urządzanie łazienki nie jest kwestią prostą, ale nie jest też czymś awykonalnym. Nie musimy być dekoratorami wnętrz, aby w ciekawy sposób wyposażyć swoją łazienkę. Wystarczy trochę pomysłowości i dobry, przemyślany plan. Jak się do tego przygotować? O czym pamiętać? Podpowiadamy kilka pomocnych sposobów.

Przygotuj się finansowo

Każdy, nawet najmniejszy remont, naraża nas na jakieś wydatki, zatem pierwszą i najważniejszą sprawą, nad jaką powinniśmy się zastanowić, to czy na daną chwilę nasza sytuacja finansowa pozwala nam na jakieś zmiany w wystroju mieszkania, w tym wypadku łazienki. W tym celu warto zapoznać się z aktualnymi cenami akcesoriów i mebli łazienkowych i obliczyć, ile by nas kosztowała ich wymiana. Jeżeli zależy nam na oszczędności, zamiast wymieniać wszystkie elementy na nowe, można pomyśleć o ich renowacji. Tutaj przyda nam się kreatywne myślenie. Być może tańszym rozwiązaniem będzie pomalowanie płytek łazienkowych specjalną farbą niż ich wymiana? Efekt na pewno będzie widoczny, zwłaszcza jeśli wybierzemy zupełnie inny odcień lub ciekawe wzory, natomiast koszty okażą się minimalne.

łazienka
Jednym z tanich rozwiązań podczas remontu łazienki jest przemalowanie płytek łazienkowych.
łazienka
Malując płytki łazienkowe, w niedrogi sposób możemy całkowicie zmienić styl łazienki.

A może w ten sam sposób udałoby się odnowić łazienkowe meble? Szczególnie dobrym materiałem jest drewno, jeśli więc posiadamy łazienkowe meble drewniane, warto je po prostu odmalować, być może wymienić uchwyty albo dokonać małego przemeblowania, by nasza łazienka nabrała nowego, świeżego wyglądu. Jeżeli jednak uznamy, że pewne elementy wyposażenia łazienki trzeba wymienić, warto poszukać atrakcyjnych ofert sprzedaży w Internecie. Wiele sklepów oferuje ciekawe promocje i rabaty, a skorzystanie z nich może nam pomóc obniżyć koszty remontu. Przy większych pracach niezbędne jest wykonanie kosztorysu, który wyraźnie pokaże nam, na jak wiele wydatków możemy sobie pozwolić.

Zaplanuj prace remontowe

Gdy już mamy dokładny plan naszego remontu łazienki, warto dobrze zaplanować jego wykonanie. Nie każdego stać na wynajem profesjonalnej ekipy remontowej, dlatego najprawdopodobniej sami wykonamy remont z pomocą bliskich osób. Jeżeli są to osoby pracujące, warto uzgodnić, kiedy rozpocząć remont i jak długo ma trwać. Przy niewielkich zmianach często wystarczy jeden weekend, aby łazienka została całkowicie wyremontowana i odświeżona. Jeżeli prac jest więcej, dobrze dokładnie rozplanować je, by nie rozciągnęły się za bardzo w czasie. Łazienka to pomieszczenie, które musi być dostępne, zatem prace typu wymiana toalety czy kabiny prysznicowej powinny rozpocząć się i zakończyć jednego dnia.

łazienka
Wymiana sprzętów sanitarnych w łazience powinna odbyć się ciągu jednego dnia.

Planując dużo wcześniej te dwie kwestie, mamy szansę wykonać remont łazienki z powodzeniem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.