łazienka w stylu francuskim

Francja-elegancja w Twojej łazience!

Wystrój łazienki to spore wyzwanie dla osób nie mających w tej kwestii doświadczenia. Aby w efekcie końcowym wyglądała ona pięknie, a jednocześnie nie sprawiała wrażenia „zatłoczonej”, musimy już na samym początku określić, jaki konkretny styl chcemy jej nadać. Przeglądając aranżacje łazienek chociażby w Internecie, można natknąć się na wiele ciekawych, oryginalnych i prostych w wykonaniu pomysłów. Dziś omówimy jeden z nich – łazienka w stylu francuskim.

Łazienka po francusku, czyli Francja-elegancja!

Myśl o aranżacji jakiegokolwiek pomieszczenia w stylu francuskim kojarzy nam się z przepychem, ogromem ozdób i złotem jako barwą dominującą. Ale tak naprawdę styl francuski ma swoje korzenie z baroku i klasycyzmu. Zatem jego cechami charakterystycznymi jest urządzanie pomieszczeń, w tym wypadku łazienki, według osi symetrii. Co to oznacza? Otóż wszystkie meble łazienkowe, sprzęty i urządzenia sanitarne muszą być symetryczne, natomiast dodatki i dekoracje powinny występować parami, również w symetrycznym ustawieniu. Łazienka w stylu francuskim powinna zawierać elementy z kamienia i drewna, zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Te naturalne materiały dodają jej szyku, ale i lekkości, szczególnie jasne drewno.

łazienka po francusku
Charakterystycznym elementem łazienki w stylu francuskim jest duży, ozdobny żyrandol.

Obowiązkowym dodatkiem jest duży, zdobiony żyrandol na środku sufitu, niemniej, by oświetlenie w łazience nie było centralne, lecz punktowe, można dobrać do niego kilka kinkietów i przymocować je w miejscach, w których uznamy to za konieczne, na przykład przy lustrze czy nad wanną.

Stylowe dodatki w łazience francuskiej

Styl francuski jest na tyle otwarty, iż umożliwia nam łączenie ze sobą elementów dekoracyjnych z innych aranżacji, oczywiście w granicach rozsądku. Można więc stworzyć nowoczesną łazienkę francuską lub zupełnie odwrotnie – w starym, klasycznym stylu. Mile widziane będą bogato zdobione płytki łazienkowe, armatura, klasyczne kształty wanien czy lustra w pięknych, zdobionych ramach.

łazienka
W łazience francuskiej dominują jasne kolory i klasyczne ozdoby.

W łazience po francusku dominują jasne kolory, dobrze, gdy znajduje się w niej okno, by mimo wielu dodatków była ona nadal przestronna i przytulna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.