płytki

Duże płytki w małej łazience – czy to pasuje?

Duże płytki na wysoki połysk na ściany i podłogi to prawdziwy hit, jeśli chodzi o aranżacje wnętrz, a zwłaszcza łazienek. Wyglądają bardzo nowocześnie i elegancko, ale czy pasują do każdego pomieszczenia? Jak sprawdzą się duże płytki w małej łazience?

Duże płytki, mała łazienka – czy to razem zagra?

Mogłoby się wydawać, że duże płytki pasują tylko do dużych przestrzeni. Natomiast w małej łazience należy wykorzystać wszelkie możliwe sposoby na jej optyczne powiększenie, a duże płytki mogą ją przytłoczyć i dać odwrotny efekt. Czy rzeczywiście tak jest? płytkiDoświadczenie pokazuje, że w dzisiejszych czasach nie ma żadnych granic, które uniemożliwiałyby nam wykorzystanie konkretnych modeli płytek, wzorów czy kolorów w aranżacji wnętrz. Styl nowoczesny posunął się bardzo do przodu, dając nam duże pole do popisu. Zatem urządzając małą łazienkę, nie musimy rezygnować z dużych płytek. Musimy jednak dobrze przemyśleć ich układ, a także dobrać kolorystykę, aby dodały łazience uroku.

Pomysł na duże płytki w małej łazience

W małej łazience duże płytki można ułożyć w różnej formie – równo obok siebie, w karo, a nawet w jodełkę. By wyglądało to estetycznie, zadbajmy, aby ewentualne przycięcia płytek rozkładały się równomiernie po obu stronach ścian. Poza tym dobrze jest wybrać cieńszą fugę między płytkami oraz w kolorze płytek, aby się nie odznaczała. Układając płytki na ścianach, róbmy to pionowo, wtedy optycznie wydłużą i powiększą pomieszczenie. płytkiUnikajmy też płytek z wzorami graficznymi i w ciemnych kolorach, gdyż te pomniejszą ją optycznie i nadadzą ciężkości całej aranżacji. Duże płytki w łazience sprawdzą się też pod względem funkcjonalnym, gdyż dużo łatwiej zadbać o ich czystość niż mniejszych płytek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.