pokój kąpielowy

Aranżujemy pokój kąpielowy

Nowoczesna łazienka już w niczym nie przypomina łazienek z dawnych lat, które zwykle były najmniejszym pomieszczeniem w domu, a ich wyposażenie było raczej przypadkowe. Dziś łazienka pełni rolę pokoju kąpielowego, w którym pierwsze skrzypce gra wygodna wanna oraz aranżacja sprzyjająca relaksowi. Jak zaaranżować pokój kąpielowy, by spełnił swoją funkcję?

Aranżacja pokoju kąpielowego – od czego zacząć?

Jeżeli zależy nam na uzyskaniu efektu domowego SPA i mamy ku temu możliwości, dobrze oddzielić pokój kąpielowy od reszty łazienki i toalety. Może to być całkowicie osobne pomieszczenie lub wydzielona strefa na podwyższeniu, do której będą prowadzić na przykład dwa nieduże schodki. Oddzielenie tej strefy od reszty łazienki parawanem czy ścianką nada temu miejscu dodatkowego klimatu i intymności. A jak zaaranżować pokój łazienkowy? Generalnie wybór stylu, kolorów i faktur należy do nas – to my mamy czuć się w tym wnętrzu komfortowo. Istnieje jednak kilka warunków, które trzeba spełnić, by móc mówić o pokoju kąpielowym. Przede wszystkim w centralnym punkcie tego pomieszczenia/strefy powinna znajdować się efektowna wanna wolnostojąca. pokój kąpielowyTo właśnie ona stanowi główną „atrakcję” w tym miejscu i powinna być odpowiednio wyeksponowana. Wiele osób decyduje się umieścić ją na dodatkowym podeście i odpowiednio doświetlić, nadając temu miejscu naprawdę wyjątkowego charakteru.

Pokój kąpielowy, a meble

Pokój kąpielowy to nie typowa łazienka – nie stawiamy więc przede wszystkim na funkcjonalność, lecz na elegancję i relaks. Dlatego w pokoju łazienkowym często pojawiają się meble, które kojarzą się z wyposażeniem luksusowych salonów. Prawdziwym hitem jest umieszczenie nieopodal wanny gustownego fotelu typu uszak lub inny wygodny i elegancki model, na którym również możemy wypocząć i wygodnie usiąść, oddając się zabiegom pielęgnacyjnym. pokój kąpielowyRównie istotne jest właściwe oświetlenie tego wnętrza. Nie powinno być ani za jasne, ani za ciemne. Sprawdzi się punktowe oświetlenie, które dodatkowo można wzmocnić dużą ilością świeczek. Nadadzą one wnętrzu romantycznego wyrazu i z pewnością będą sprzyjać relaksacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.