łazienka dla małżonków

Aranżacja łazienki dla małżonków

Coraz popularniejszym trendem staje się aranżacja małżeńskiej sypialni wraz z łazienką przeznaczoną wyłącznie dla małżonków. Co ciekawe, takie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w dużym, przestronnym domu. Przy odrobinie wysiłku łazienkę dla małżonków przy sypialni można zaaranżować nawet w mieszkaniu. Oczywiście potrzebny jest do tego większy metraż, niemniej takie rozwiązanie ma wiele zalet. Ale o czym pamiętać, wyposażając taką łazienkę?

Łazienka dla małżonków, a jej wyposażenie

Nie da się ukryć, że łazienka wyłącznie dla małżonków różni się od tej dla wszystkich domowników. Ponad funkcjonalność stawia się tu komfort i pewna miara luksusu. W końcu będzie to miejsce nie tylko do codziennego dbania o higienę, ale również do wspólnego relaksu. Dlatego w łazience dla małżonków należy wybrać odpowiednią umywalkę, meble łazienkowe, a także kabinę prysznicową bądź wannę. Powinny być one takie, by małżonkowie mogli z nich korzystać we dwoje.

łazienka dla małżonków
Dwie umywalki, sedes oraz bidet to dobre rozwiązanie w łazience dla małżonków.

Wybierając umywalkę do łazienki małżeńskiej, od razu warto wybrać dwie, najlepiej wbudowane meble łazienkowe, na przykład nablatowe czy wpuszczane w blat. Dlaczego będzie to dobre? Otóż małżonkowie, szykując się razem do pracy, nie będą musieli czekać nawzajem, aż jedno skorzysta z umywalki – będą mogli robić to razem. Tafla lustra nad umywalkami pozwoli im w komfortowy sposób korzystać z łazienki – na przykład żona będzie mogła swobodnie wykonać makijaż, podczas gdy mąż będzie się golić czy myć zęby. To oszczędność czasu dla dwojga.

łazienka dla małżonków
Połączenie łazienki z sypialnią dla małżonków to wygodne i nowoczesne rozwiązanie.

A co z WC? W przypadku łazienki małżeńskiej dobrym pomysłem będzie zamontowanie zarówno klasycznej miski ustępowej, jak i bidetu. Wszystkie te urządzenia sanitarne można spokojnie pomieścić na powierzchni 7 metrów kwadratowych.

Wanna i kabina prysznicowa dla Dwojga

Zdecydowanie głównymi elementami wyposażenia łazienki dla małżonków będzie wanna i kabina prysznicowa. Dobrze, by oba urządzenia sanitarne znalazły się w łazience – dzięki temu mąż i żona będą mieli możliwość zażywać relaksującej kąpieli w wannie lub brać szybkie, orzeźwiające prysznice. Aby dobrze wykorzystać powierzchnię dostępną w łazience, warto te elementy wyposażenia umieścić w rogach łazienki. Aczkolwiek, jeśli mamy na to miejsce, warto zdecydować się na dużą, wolno stojącą wannę. Będzie ona robić wyjątkowe wrażenie oraz umożliwi małżonkom swobodne wejście do niej. Wanny dla dwojga mają zwykle powiększone wymiary, około 185 x 140 centymetrów. Mogą posiadać dodatkowe funkcje, na przykład hydromasaż, a także wyprofilowane podłokietniki czy zagłówki.

łazienka dla małżonków
Wanna dla dwóch osób do ważny element wyposażenia łazienki małżeńskiej.

Z kolei kabina prysznicowa powinna posiadać płaski brodzik, może też być zaaranżowana we wnęce łazienki, a wtedy wystarczy jedynie montaż drzwi prysznicowych. Takie rozwiązanie nada łazience bardzo indywidualnego wyglądu i nowoczesnego charakteru. W kabinie prysznicowej również powinno się znaleźć miejsce dla dwóch osób i dodatkowe funkcje, takie jak hydromasaż.

Aranżacja łazienki małżeńskiej wymaga przemyślenia, które sprzęty i urządzenia sanitarne są niezbędne oraz jak je rozmieścić, by łazienka była wygodna i elegancka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.