Zielono mi, czyli łazienka w kwiatach tonąca

W małej łazience znajdują się zwykle rzeczy, których obecność jest nam niezbędna. Nie urządza się jej zbędnymi akcesoriami, meblami oraz elementami, które nie mają żadnego praktycznego zastosowania. Jednak posiadając łazienkę przestronną, która dodatkowo jest pomieszczeniem widnym, możliwości aranżacyjne są naprawdę duże. I właśnie w takim miejscu warto postawić kwiaty. Nikt przecież nie zakwestionuje faktu, że żywe rośliny dodają pomieszczeniu charakteru i życia. Wydają się wtedy mniej sterylne i bardziej przytulne. Często są właśnie kropką nad „i” w aranżacji łazienki.

Kwiaty w łazience
Kwiaty w łazience

Warunki łazienkowe dla kwiatów
Mikroklimat, jaki panuje w łazience jest idealny dla wielu roślin. Jest tam wilgotno i często bardzo ciepło. Jeśli choć raz znaleźliśmy się w szklarniach kwiatowych, takie właśnie warunki na pewno tam zastaliśmy. Oczywiście rośliny w łazience mają służyć ozdobie, więc nie powinny przeszkadzać. Nie umieszczajmy więc roślin w miejscach, które są narażone na działanie środków chemicznych, kontakt z wodą, tam gdzie stosujemy lakiery do włosów i dezodoranty. Pasta do zębów na liściach kwiatów także może im zaszkodzić. Kwiaty w łazience można dopasować do jej warunków. Jedne wolą duże nasłonecznienie i mogą stać bezpośrednio przy oknie. Inne są bardziej cieniolubne i nadają się do ciemniejszych łazienek. Jednak każda roślina potrzebuje światła i dlatego w łazienkach pozbawionych okien należy stosować specjalne lampy. Można także kupić dwie podobne rośliny, które potrafią przez dłuższy czas wytrzymać bez światła i jedną z nich ustawić w innym, dobrze oświetlonym pomieszczeniu, po czym zamieniać miejscami do kilkanaście dni.

Zielony akcent w łazience
Zielony akcent

Doniczki to też ozdoba
Wybierając kwiaty zwykle kierujemy się ich wyglądem i naszym gustem. Nie każdy lubi paprocie, które akurat mają się świetnie w łazienkach. Jedynie kaktusów nie powinniśmy stawiać w wilgotnych pomieszczeniach. W widnych łazienkach mogą stać między innymi bluszcze, papirusy, draceny, fikusy, maranty, krotony i storczyki. Biorąc pod uwagę wygląd łazienki, warto postawić także na ładne doniczki. Można dobrać takie, które stylem i kolorem pasują do wnętrza i będą się świetnie prezentować, jako element wyposażenia łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.