Zabawne deski sedesowe

Oczywiście można w ogóle nie pomyśleć o tym elemencie wyposażenia łazienki; nabyć biały sedes z białą deską i gotowe. A można też potraktować poszukiwania ciekawej deski niemal jak wyzwanie: już nie tylko półki sklepów z wyposażeniem łazienek czy markety budowlane uginają się pod ciężarem kolorowych, oryginalnych desek sedesowych, można także zamówić deskę indywidualnie – z wybranym przez siebie zdjęciem, futurystyczną grafiką czy śmiesznym napisem.

Białe czy tęczowe?

W sklepach najczęściej znajdziemy deski sedesowe z przezroczystego tworzywa sztucznego, w którym zatopione są muszle, kamyki, liście czy zielone części roślin. Inna możliwość, to deski z naklejkami imitującymi krople wody czy zawierającymi inne motywy akwatyczne: od rybek, przez plaże pełne palm, po dno oceanu.

Jeśli irytuje nas taka powtarzalność motywów i uznajemy je za kiczowate, zawsze możemy zamówić deskę sedesową skrojoną na miarę. Wyobraźnia projektantów takich gadżetów wydaje się jednak większa i bardziej oryginalna.

A wzmacniacz gdzie?
Za ostro?

Żyletki czy gitara?

Deska sedesowa w kształcie pudła gitary? Czemu nie – dla jednych akustyczna, dla innych elektryczna. Aż strach siadać: instrumenty są takie kruche… Więc może dla lubiących mocne uderzenie zamiast gitary zestaw młodego rockersa – żyletki i kawałki drutu kolczastego? Za ostro…? No to pójdźmy w stronę krainy łagodności: deska podświetlana łagodnym mlecznym światłem diod LED. Że… obciach? Może faktycznie. Zatem: deska z wybranym indywidualnie znakiem graficznym, zdjęciem albo napisem. Teraz już tylko od naszej wrażliwości estetycznej albo od chorego poczucia humoru zależy, czy posiedzenia na tronie odbędzie się na… tronie, czy w strefie gazy. Można zamówić nawet deskę o walorach… edukacyjnych! Na wypadek, gdyby ktoś z domowników czy gości nie wiedział, do czego służy ten dziwny sprzęt w łazience…

Deska… świecąca

Poczucie humoru sedesowych designerów ociera się nieraz o kicz i zły smak, ale realizacja indywidualnych zamówień przynosi prawdopodobnie jeszcze bardziej spektakularne efekty. Kiedy możemy urządzić łazienkę kierując się wyłącznie własnymi potrzebami, nie oglądamy się na panujące trendy, mody czy społeczne przyzwolenie. Bywa, że i kicz jest zamierzonym efektem aranżacyjnym i wszystkie inne elementy ceramiki sanitarnej czy meble są mu podporządkowane. Można sobie wtedy pozwolić na powrót do socjalistycznej stylistyki: białych szafek, puchatych dywaników, nakładek na wannę, w których mocowało się miednicę… Ma to swój urok.  W tej chwili już… retro!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.