Z cyklu podstawowe akcesoria: Ręczniki

Niezbędnym elementem łazienki jest zdecydowanie ręcznik. Nie trzeba raczej wyjaśniać zasady jego działania, ani przeznaczenia. Ręcznik stanowi element, który ma bardziej praktyczne zastosowanie niż dekoracyjne, chociaż tego ostatniego mu nie można odmówić. W ostatnich latach sztuka dekoracji domu narzuciła trend, w którym każdy element powinien do siebie pasować, co jest bardzo miłe dla oka. Jednak ręczniki łazienkowe nie muszą być idealnie dopasowane do koloru płytek, powinny być za to bardzo dobrej jakości.

Luksusowe ręczniki bambusowe
Luksusowe ręczniki bambusowe

Ręczniki z bambusa

Na pewno nie jednemu z nas zdarzyło się kupić ręczniki na wyprzedaży. Wielka okazja, dwa ręczniki w cenie jednego, duży i mały, ładne, żywe kolory, itd. A jednak po jakimś czasie okazuje się, że ręcznik taki nie chłonie wody, nawet po kilkukrotnym wypraniu w wysokiej temperaturze, lub nawet zaczyna się pruć, a zmoczony nie jest już taki miły w dotyku. Dobrej jakości ręczniki kosztują sporo, ale warto pamiętać, że nie wymieniamy ich co miesiąc. Dlatego warto zainwestować między innymi w nowość w Polsce, czyli ręczniki bambusowe. Wbrew pozorom nie są to ręczniki twarde i nieprzyjemne w dotyku. Jest to pewien rodzaj ręczników ekskluzywnych. Są przede wszystkim ekologiczne, gdyż bambus jest rośliną rosnącą nawet metr w ciągu doby, dzięki czemu nie wymaga nawożenia chemikaliami. Ręczniki z bambusa doceniane są zwłaszcza przez osoby dbające o zdrowie, ze względu na działanie bakteriobójcze. Polecane są zwłaszcza alergikom. Poza tym są bardzo puszyste i miłe w dotyku.

Stara, dobra bawełna 

Ręczniki też zdobią
Ręczniki też zdobią

Nie należy jednak umniejszać zalet tradycyjnych ręczników bawełnianych. Są i będą jednak tymi najpopularniejszymi elementami kąpieli. Są nie tylko tańsze od tych bardziej ekskluzywnych, ale też potrafią równie dobrze wchłaniać wodę. Tutaj też należy brać pod uwagę bardzo wysokiej jakości bawełnę. Tylko taka zapewni długą żywotność ręcznikom. Dobry materiał idealnie też chłonie wodę, choć w przypadku bawełny odparowanie jej zajmuje trochę więcej czasu niż bambusowym.

Elegancki prezent

Wysokiej jakości ręczniki nadają się oczywiście na prezent. Nie jest to nowością, gdyż od dawna młodym małżonkom lub do nowego domu przynosiło się tekstylia również łazienkowe. Obecnie mamy duży wybór i w prezencie nie musimy dawać zwykłych ręczników, ale na przykład mogą to być z wyhaftowanym oryginalnym wzorem. Ważne, by dopasować je do wnętrza. Można także wybrać całkowicie bezpieczne kolory, jak biel, czerń, szarości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.