Wyremontuj łazienkę w weekend!

Wielu z nas jest tak zapracowanych, że ciężko jest znaleźć czas na przeprowadzenie remontu w domu. Czasami jednak trzeba dokonać drobnych zmian, odświeżyć ściany czy nieco zmienić wystrój. Jak sprawnie przeprowadzić remont w łazience w weekend? Kluczem do sukcesu jest dobry plan.

Szybko remont, powolne planowanie

Nie da się wykonać sprawnego remontu czy nawet przemeblowania w łazience, jeśli nie będziemy mieli określonego celu. Musimy wiedzieć, czego oczekujemy po zmianach: czy chcemy zyskać więcej miejsca, rozjaśnić ściany, a może zupełnie zmienić styl. Bez wątpienia to wymaga czasu, przemyślenia, a także przeliczenia dostępnych środków finansowych.

Mała łazienka

Większość z nas posiada niedużą łazienkę w i tak małym mieszkaniu. Warto więc postawić na jasne odcienie ścian, mebli i akcesoriów, aby optycznie powiększyć wnętrze. Najpierw więc przemyślmy, jakie barwy chcemy połączyć. Ostatnimi czasy modne stały się białe łazienki z minimalną ilością dodatków. Taka łazienka sprawia wrażenie sterylnej, czystej i eleganckiej. Warto zakupić białe płytki ceramiczne z lekkim zdobieniem, białą farbę oraz białe dodatki. Do bieli można dopasować też dodatki w kolorze niebieskim, brązowym lub czarnym – tutaj już decyzja zależy od nas i naszego gustu.

Kolejna sprawa to ustawienie mebli i urządzeniach sanitarnych. To trzeba ustalić dużo wcześniej, ponieważ nie wszędzie możemy zamontować prysznic, WC czy umywalkę. Potrzebny jest bezpieczny dostęp do wody. To również warto zaplanować, pomocne może się okazać nawet rozrysowanie układu łazienki, który chcemy po remoncie uzyskać.remont łazienki

Na koniec przemyślmy też kwestię oświetlenia. Jeśli remont jest niewielki, z pewnością w łazience jest już zamontowane oświetlenie. Można jednak zdecydować się na dodatkowe źródła światła, zwłaszcza gdy w łazience nie ma okna. Bardzo fajną opcją są wnęki z holagenowym oświetleniem oraz kinkiety punktowo umieszczone nad umywalką oraz wanną.

Do dzieła!

remont łazienkiGdy mamy szczegółowy plan i zrobione zakupy, wystarczy teraz wszystko po kolei realizować. Pomoc osób bliskich na pewno się przyda, a jeśli czujesz, że nie dasz rady wykonać pewnych bardziej skomplikowanych czynności, zadbaj zawczasu o specjalistę, który za drobną opłatą wykona je szybko i sprawnie. W ten sposób na pewno w ciągu dwóch dni Twoja łazienka przeobrazi się nie do poznania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.