Wolnoopadające deski sedesowe

Łomot zatrzaskiwanej deski sedesowej niejednego z nas potrafi doprowadzić do szału. Raz, dlatego, że jest po prostu przykry dla ucha; dwa, że źle użytkowana deska szybko się niszczy, a jeśli jest na dodatek wykonana z materiałów ceramicznych albo kruchego plastiku, może natychmiast pęknąć albo rozsypać się w drobny mak.

W trzaskaniu deską prym wiodą oczywiście dzieci, którym wiele razy można tłumaczyć, że „tak się nie robi”, a tłumaczenia na nic się zdają.

Z drugiej strony mamy dorosłych członków rodziny, zazwyczaj mężczyzn, którzy o opuszczaniu deski sedesowej nałogowo „zapominają”. Obydwa gatunki opornych domowników można przyuczyć do odpowiedniego obchodzenia się z deską, pod warunkiem jednak, że zafundujemy im (i sobie…) pewien gadżet.

Deska na podczerwień

Deska sedesowa wolnoopadająca to akcesorium łazienkowe, które sprawi, że w naszej łazience zalegnie cisza. Amortyzujący mechanizm działa w ten sposób, że lekko pchnięta deska opada wolno i zamyka się bezszmerowo. Trzeba tylko uzmysłowić domownikom, że nie wolno jej dociskać na siłę, gdyż wtedy mechanizm szybko się psuje i czekają nas… kolejne strzały deską. Używana zgodnie z przeznaczeniem, będzie służyła dobrych kilka lat.

Jeszcze nowocześniejszym rozwiązaniem jest deska z wmontowaną  fotokomórką na podczerwień. To niemal gadżet Jamesa Bonda! Już niedługo pojawią się na rynku deski Pressalit AutoClose, które wzornictwem, kolorystyką oraz faktem posiadania owej fotokomórki na pewno przyciągną uwagę gadżeciarzy. Cena będzie prawdopodobnie stosowna do jakości urządzenia, jeśli jednak zdamy sobie sprawę, że będzie to sprzęt spełniający marzenia niejednej pani domu, warto chociaż pomarzyć. Klapa kosmicznej deski opadnie samoczynnie, jeśli nikt nie będzie korzystał z toalety przez około półtorej minuty. Samoczynnie i cichutko! I koniec z proszeniem: „kochanie, zamknij klapę…”. Sama się zamknie.

Wśród rozlicznych elementów ceramiki sanitarnej, deski wolnoopadające nie należą do najpopularniejszych, ale kto powiedział, że nie możemy sobie od czasu do czasu pomarzyć o błogiej sedesowej ciszy…

Duży wybór desek sedesowych znajdziesz pod adresem: http://www.kolo.com.pl/produkty/wc-bidety-pisuary/deski-sedesowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.