Umywalki dla ludzi z wyobraźnią

Tradycja czy brak odwagi?

Przywiązanie do białej ceramiki sanitarnej jest w nas niezwykle silne. Czy to lata tradycji, by ni rzec: designerskiej posuchy, czy podświadome przekonanie, że biel równa się czystość i sterylność, dość że zmiany następują powoli. Ważne jednak, że mamy  w czym wybierać. O tym jak efektownie prezentują się w nowoczesnych łazienkach umywalki i ciekawej intensywnej kolorystyce i nietypowych kształtach nie trzeba nikogo przekonywać. Często mają one jednak zaporowe ceny i rezygnujemy z tej odrobiny szaleństwa już na etapie projektu.

A może warto nietypową umywalkę uczynić najmocniejszym punktem programu? Jeśli obawiamy się, że piękne szklane umywalki staną się łatwym celem naszych dzieci, które są w stanie zniszczyć niemal wszystko, a szkło aż prosi się o ich destrukcyjną interwencję, pomyślmy o umywalce ceramicznej, metalowej albo z tworzywa sztucznego; najlepiej wpuszczanej  w blat.

 

łaciata łazienka
Łaciata? Czemu nie…

Kolor czy kształt?umywalka w chińskie wzory

Na co postawić: na intensywne kolory, nietypowy kształt czy rzadko spotykany surowiec?  Jeśli chcemy, aby nasza łazienka była spełnionym snem szalonego designera, możemy na wszystkie elementy równocześnie. Jeśli nie mamy biegłości w aranżacji przestrzeni  – postawny na jeden: niech nadmiar wrażeń nie przytłoczy tych, którym sam fakt „kombinowania” przy łazienkowej ceramice wydaje się zbędną ekstrawagancją.

Umywalka wolnostojąca, wkomponowana w blat czy na blacie stojąca – to kwestia wyłącznie estetyczna. Jeśli decydujemy się na wolnostojącą, będzie ona prawdopodobnie przyciągała uwagę nietypowym kształtem, dlatego pozostałe elementy wystroju: wanna, kabina prysznicowa czy muszla sedesowa mogą być mniej widowiskowe.

Zaskakujący efekt uzyskamy na pewno montując umywalkę w kształcie odciśniętego w skale amonitu czy połówki jaja. Należy trzymać się zasady, że im wymyślniejsze elementy ceramiki, tym mniej wzorów na ścianie i na podłodze.

umywalka z amonitu
Amonit? Nie – pomysłowa umywalka

Ściana i podłoga powinny być naturalnym tłem dla nietypowej umywalki, która świadczyć będzie o sile wyobraźni właścicieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.