Strefa kąpielowa z drążkami prysznicowymi

Walka o łazienkę dotyczy przede wszystkim rodzeństwa w okresie nastoletnim lub studentów współlokatorów. Później jesteśmy już za starzy na kłótnie i raczej wypracowujemy jakiś kompromis i system, dzięki któremu nikt nie spóźni się do pracy czy szkoły. Jednak są też sytuacje, kiedy musimy pilnie poprawić makijaż czy ogolić się przed wyjściem, a nasz partner czy dziecko właśnie wchodzi do wanny wypełnionej aromatyczną pianą i nie zanosi się na krótką kąpiel. Jeśli nie mamy drugiej łazienki, istnieje inne rozwiązanie. Warto wtedy wydzielić w łazience część kąpielową. Tak, by można było spokojnie poleżeć w wannie i słuchać dobijających się współlokatorów. Odpowiedzią są oczywiście drążki i zasłony prysznicowe.

Drążek prysznicowy rozprężny
Drążek prysznicowy rozprężny

Drążek rozprężny

Posiadanie wanny to bardzo komfortowa rzecz. Jednak nie zaszkodzi zasłonić jej podczas szybkiego prysznica. Zasłonki prysznicowe powiesimy na specjalnych drążkach, które dobierzemy do rodzaju wanny oraz stanowiska, gdzie się znajduje. Na rynku istnieje wiele propozycji, od drążków stalowych nierdzewnych, po drążki z tworzywa sztucznego. W różnych kolorach, długościach, kształtach i średnicach. Jeśli nasza wanna stoi we wnęce i z jednej i drugiej strony otacza je ściana, wtedy możemy zastosować drążek prysznicowy rozprężny. Zwykle drążki takie są dostępne w różnych długościach z możliwością regulacji.

Drążek kątowy 

Jeśli nasza wanna stoi w rogu pomieszczenia, lub daleko jej do ścian bocznych, wtedy można zastosować drążek kątowy. Jeśli wanna wymaga długiego drążka, który otacza ją z trzech stron, wtedy warto zastosować mocowanie do sufitu, dla bezpieczeństwa. Drążek kątowy najczęściej jednak jest używany w rogach, czyli tworzące dwie ścianki zasłonki.

Drążek łukowy
Drążek łukowy

Drążek łukowy  

Mając wannę półokrągłą narożną potrzebujemy drążka łukowego. Mocowania dokonuje się wtedy na dwóch ściankach. Jest to ostatnio najbardziej popularne rozwiązanie, z racji trendu na wanny i brodziki półokrągłe. Rzadziej, ale jednak można znaleźć producenta, który produkuje drążki łukowe do wanien wolnostojących. Zasłonka prysznicowa zasłania wtedy wannę na całej jej obwodzie. Takie drążki osadzone są na stojakach lub przytwierdzone do sufitu. To rozwiązanie stosuje się jednak rzadko i raczej w łazienkach o specyficznym lub romantycznym klimacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.