Ręczniki kąpielowe

Już nie wybiegniemy spod prysznica z mokrymi włosami i boso. Coraz zimniej za oknem i bez grubego ręcznika kąpielowego lub szlafroka się nie obejdzie. Ręcznik, jak wiadomo, najpopularniejszy łazienkowy element tekstylny, może być byle jaki albo gatunkowo doskonały. Te najgrubsze, puszyste, doskonale wchłaniające wodę są zwykle drogie. Nie warto jednak kupować ręczników tanich, może się bowiem okazać, że mają więcej wad niż zalet: nie wchłaniają wody nawet po kilku praniach, farbują, szybko tracą kolor… Jeśli stoimy na stanowisku, że tekstylia łazienkowe w takim samym stopniu stanowią o aranżacji pomieszczenia jak ceramika, kupujmy ręczniki dobrej jakości i o niepodważalnych walorach estetycznych.

Dobry ręcznik, dobry wieszak

 

Zindywidualizowane
Zindywidualizowane

Dobry ręcznik wymaga dobrego wieszaka, na którym szybko wyschnie. Przy okazji wieszak taki będzie doskonałym miejscem ekspozycji. Pora roku skłania nas raczej do myślenia o grzejnikach, a nie o wieszakach-haczykach. Grzejnik popularnie zwany ręcznikowcem, oddaje nieocenione usługi nie tylko podczas suszenia ręczników, ale także drobnych elementów garderoby (te wiecznie ginące skarpetki…). Drabinkowa struktura ułatwia szybkie odparowywanie i mamy gwarancję, że najgrubszy nawet ręcznik kąpielowy nie stanie się źródłem przykrego zapachu i nie zatęchnie. A trzeba pamiętać, że w słabo wentylowanej łazience (np. w bloku – tu łazienki zwykle nie mają okna), nasz ukochany gruby ręcznik może długo być wilgotny i nieprzyjemny w użytkowaniu, jeśli niedbale go rozwiesimy, albo, co gorsza, rzucimy na ziemię.

Do kompletu

Miękkie i dobrze wchłaniające wodę
Miękkie i dobrze wchłaniające wodę

Zaopatrzeni w dobre ręczniki, pomyślmy o dobraniu do nich innych tekstyliów łazienkowych. Rolety czy dywaniki zawsze są na widoku i decydują o pierwszym wrażeniu. W zależności od ich kolorystyki czy nadrukowanych wzorów, możemy stworzyć aranżację agresywną lub łagodną; ciepłą, bądź oszczędną i ascetyczną. Łazienkowe tekstylia to najprostszy i jednocześnie najtańszy sposób na szybkie przearanżaowanie łazienki bez konieczności jej remontowania. A wybór tekstyliów jest naprawdę wart zainteresowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.