Łazienka po remoncie.

Planujemy remont łazienki

Wraz z nadejściem Nowego Roku wielu z nas myśli o pewnych zmianach w swoim otoczeniu. Remont łazienki? Czemu nie. Nie chodzi jedynie o względy estetyczne, ale także higieniczne – w końcu łazienka musi być czysta i bezpieczna. Jak więc o to zadbać, gdy planujemy niewielki lub generalny remont łazienki?

Przede wszystkim plan!

Planowanie remontu łazienki.
Dobry plan remontu to podstawa!

Nie da się przeprowadzić tak dużego przedsięwzięcia, jakim jest remont łazienki, bez wcześniejszego planu. Musimy zadecydować, co należy odnowić, a co całkowicie wymienić. Być może zechcemy zmienić układ mebli łazienkowych lub sprzętów sanitarnych? Pamiętajmy, że remont ma służyć nie tylko odnowieniu łazienki, ale i dostosowaniu jej do naszych aktualnych potrzeb. Niezbędny jest także kosztorys. Bez niego prawdopodobnie szybko okazałoby się, że w połowie remontu nie dysponujemy już żadną gotówką, a to na pewno byłby poważny problem. Trzeba więc mierzyć siły na zamiary i dostosować ilość zakupów do dostępnych środków finansowych. Przejdźmy więc do konkretów.

Posadzki i ściany

Przy generalnym remoncie podstawę stanowi wymiana płytek na ścianach i podłodze. Zwykle wybieramy płytki ceramiczne – są niedrogie, trwałe i łatwe do zachowania w czystości. Nowoczesne wzory płytek są ciekawe i eleganckie, warto więc poszukać wśród najnowszych motywów. Na okładzinę ścienną polecane są płytki wykonane technologią monoporozy oraz gres. Jeżeli zaś zależy nam na uzyskaniu luksusowego i prestiżowego wyglądu naszej łazienki, możemy zdecydować się na okładzinę kamienną, która nie tylko pięknie się prezentuje, ale również jest trwała i odporna na uszkodzenia. Miłośnicy drewna decydują się natomiast na łazienkę w drewnie – może to być cedr, mahoń czy dąb. Drewno wymaga specjalnej pielęgnacji, ale gdy o nie właściwie dbamy, prezentuje się naprawdę świetnie.

Wyposażenie łazienki

Jeżeli chodzi o sprzęty i meble, wybór mamy naprawdę duży. Może zechcemy wymienić prysznic na wannę czy odwrotnie, być może chcielibyśmy zamienić zwykłą umywalkę na wpuszczaną w blat i do niej dobrać nowoczesne meble. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz upodobań. Dobre planowanie pozwoli nam uzyskać zadowalające efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.