Maty antypoślizgowe do łazienki

Wychodzisz z wanny albo prysznica, stajesz niepewnie na podłodze i…. rozbita głowa, w najlepszym wypadku obite pośladki. Każdy chociaż raz się poślizgnął, wychodząc z kąpieli, co psuje całą jej przyjemność . Jak temu zaradzić? Postaram się Wam pomóc w znalezieniu idealnego sposobu.
Po pierwsze, warto zainwestować jeszcze w trakcie remontu łazienki, w kafelki antypoślizgowe i dobrą wentylację. Ta druga pomoże nam w odprowadzeniu pary, która kocha osadzać się na podłodze, kafelkach, dosłownie wszystkim i niestety powoduje, że podłoga w łazience staje się niebezpiecznie śliska.

A co jeśli zastosowaliśmy takie rozwiązanie, a mimo to problem nie znika?

Możemy wykorzystać doskonały pomysł twórców akcesoriów łazienkowych: maty antypoślizgowe. Mamy do dyspozycji dwa typy mat: brodzikowe/wannowe i podłogowe.

Maty do brodzika i wanny

Te pierwsze możemy zdobyć w wersji naklejka, którą trwale umieszczamy na powierzchni brodzika/wanny, jak i w wersji wyciąganej z wanny bądź prysznica. Są one najczęściej wykonane z różnego rodzaju tworzyw sztucznych, ceny zaczynają się od kwot rzędu kilkunastu złotych i rosną wraz z rozmiarem maty. Mogą one być karbowane lub gładkie.

Maty podłogowe

Maty podłogowe mogą być wykonane z tworzyw sztucznych, pianki, bądź gumy. Bardzo praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie takiej maty podłogowej w przyssawki, dzięki którym mata trzyma się solidnie podłoża i w stu procentach spełnia swoją funkcję. Maty te również różnią się rozmiarami, a także kolorami i wzorami. Dzięki temu możemy je wykorzystać jako element dekoracyjny, który wkomponuje się w cały wystrój naszej łazienki.

Maty antypoślizgowe.
Maty antypoślizgowe.

Podsumowując, jeśli chcemy mieć bezpieczne podłoże pod nogami w łazience, musimy:

1. W trakcie remontu położyć antypoślizgowe kafelki oraz stworzyć odpowiednią cyrkulację powietrza w łazience.
2. Wyposażyć się w matę brodzikową/wannową.
3. Znaleźć matę podłogową z przyssawkami.

Mam nadzieję, że ten krótki artykuł pomoże Wam zadbać o Wasze bezpieczeństwo w łazience, a także Waszej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.