Mała szczotka, wielki skarb

Bez tego drobiazgu trudno sobie wyobrazić czystą toaletę. Internet pełen jest memów z nią w roli głównej: zazwyczaj podpowiadają sposób użycia i bezlitośnie kpią z osób, które nie mają zwyczaju brać jej do ręki. O czym mowa? Oczywiście o szczotce do czyszczenia WC. Mała szczotka – spory kłopot… Trudno bowiem wyeksponować tak kłopotliwe akcesorium łazienkowe na widoku publicznym, a upchnięte głęboko za sedes traci rację bytu: wszyscy o nim zapominają.

Najtańsze modele szczotek są rzeczywiście uciążliwe w użytkowaniu: otwarty pojemnik na szczotkę sprawia, że ubrudzony gadżet stanowi wątpliwą ozdobę pomieszczenia kąpielowego lub ubikacji; nieprzyjemny zapach, odstręczający wygląd, a użyć czasem trzeba.

Nie ma więc sensu kupować tak konfundującego gadżetu. Postawić warto na designerskie rozwiązania, albo przynajmniej na proste modele w zamkniętych pojemnikach, które zaoszczędzą nam i naszym gościom przykrych doznań.

Wisienka czy kaktusik?

Wiśniowo
Wiśniowo

Designerskie szczotki do WC przypominają wszystko, tylko nie to, czym są naprawdę. Nie dość, że ukrywane są w szczelnych pojemnikach, to jeszcze bywają po prostu ładne, by nie rzec: piękne. Niektóre modele są tak fantazyjne, że można mieć gwarancję, że użytkownicy toalety sięgną po nie chociażby z ciekawości, a potem… użyją zgodnie z przeznaczeniem. Na rynku znajdziemy nawet specjalne szczotki z przeznaczeniem do dziecięcych toalet – przyuczanie dzieci do utrzymania czystości w ubikacji, to sprawa wielkiej wagi. Szczotki takie kupić można w komplecie z mydelniczką, kubkiem na szczoteczkę i dozownikiem mydła. Jeśli wszystkie akcesoria będą jednakowo zabawne, szansa na to, że maluch szybko nauczy się dbać o porządek wokół siebie, rośnie.

 

 

 

Na stojaka

Klasycznie
Klasycznie

Dostępne są także specjalne stojaki łazienkowe, na które składają się uchwyty na papier toaletowy oraz szczotka. Kto sięgnie po rolkę papieru, trafi więc natychmiast na przypominajkę w postaci uchwytu szczotki. Jeśli powiem potem, że po sobie nie posprzątał bo szczotki nie mógł znaleźć, będzie to prowokacja grubymi nićmi szyta…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.