Łazienka z kominkiem

Nasi przodkowie kąpali się rzadko, a kąpiel była sporym wyzwaniem logistycznym. Trzeba było nanosić wody ze studni do ogromnej balii, wodę ogrzać, a następnie wszyscy członkowie rodziny, poczynając od pana domu, po kolei zażywali kąpieli w tej samej wodzie.  Wodę grzano na otwartym ogniu: na kuchennym palenisku albo przy kominku.

Jak to drzewiej bywało tako i dziś…

Skwierczą pachnące polana…

Dzisiaj rzadko spotykamy łazienki wyposażone w kominek z otwartym paleniskiem, bo takie rozwiązanie wymaga spełnienia wielu wymogów technicznych, które niemożliwe są do osiągnięcia w budownictwie wielorodzinnym. Kiedy jednak w grę wchodzi indywidualny projekt, wszystko jest możliwe. Kąpiel przy kominku, na którym trzaskają aromatyczne polana drewna, to sama przyjemność. Podobnie jak łazienka w stylu rustykalnym, łazienka z kominkiem ma w sobie coś  z filmowej scenografii i daje złudzenie podróży  w czasie.  Jeśli dodatkowo wyposażymy ją w wannę wolnostojącą i meble z drewna lub wikliny, efekt może być naprawdę filmowy.

Biokominek

Eko-elegancja

Alternatywą dla klasycznego kominka z otwartym paleniskiem jest biokominek. To nie tylko „luksusowa dekoracja”, ale także element grzewczy. Na pewno nie ogrzeje łazienki tak, jak kominek klasyczny, ale z powodzeniem zastąpi dwa małe grzejniki! Biokominek nie wymaga istnienia instalacji wentylacyjno-kominowej, dlatego zamontować go można w każdym pomieszczeniu. Paliwo do biokominka bazuje na etanolu, ulega całkowitemu spaleniu, dlatego nie ma kłopotów z czyszczeniem zadymionej szyby czy wkładu.

Rozmaite formy biokominków sprawiają, że możemy na wiele sposobów zaaranżować naszą łazienkę. Nowoczesny pokój kąpielowy ozdobi z pewnością kominek przywodzący na myśl plazmowy telewizor lub ekscentryczny obraz. Efekt klasycyzujący otrzymamy kupując kominek wolnostojący, nawiązujący wzornictwem do klasycznych kominków murowanych.

Porsche Studio Design idzie z duchem czasu

Design biokominków jest coraz bardziej wyszukany, dlatego jeśli marzy wam się łazienka w kosmicznym stylu, powinniście śledzić kolejne nowatorskie rozwiązania, jak choćby model Vertigo zaprojektowany przez Porsche Design Studio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.