Kolorowa łazienka dla dzieci.

Łazienka w kolorach tęczy…

Chociaż łazienka to miejsce kojarzące się z czystością i sterylnością, wcale nie oznacza to, iż ma być ona cała w bieli. Chociaż biel ma swój urok i jest modna, warto zastanowić się, czy nie lepiej nieco ożywić wnętrza łazienki za pomocą innych kolorów. Czasami drobne dodatki w odważnych kolorach mogą całkowicie zmienić wnętrze na lepsze.

Zielono mi…

Odważna zielona łazienka.
Odważna zielona łazienka.

Pierwszy pomysł to łazienka w kolorach zieleni. Zieleń to odcień bardzo przyjemny dla oka. Wybierając go do swojej łazienki, mamy gwarancję, że odpoczniemy w niej, na przykład podczas relaksującej kąpieli w wannie. Ponieważ zieleń jest barwą ciepłą, idealnie nadaje się nawet do małych łazienek, nie sprawi bowiem, że staną się one optycznie jeszcze mniejsze. Jak wykorzystać ten kolor w łazience? Warto wybrać jedną ścianę, którą pomalujemy całą na zielono, jeżeli oczywiście dysponujemy takową w łazience. Ten pomysł sprawdzi się raczej w dużej łazience. Możemy też wybrać dodatki, takie jak zielone ręczniki, dywanik pod wannę, akcesoria łazienkowe, czyli dozownik do mydła, wieszaki czy parawan nawannowy lub zasłona do prysznica.

Czerwono mi…

Czerwień z bielą  w łazience
Czerwień z bielą.

Czerwień to bardzo odważny kolor, dlatego zdecydowanie pasuje on zarówno do wnętrz, jak i osób odważnych, oryginalnych i ekstrawaganckich. Świetnie komponuje się z bielą oraz czernią. Stosując kolor czerwony w łazience, musimy zachować pewne proporcje, aby nie przesadzić. Tutaj również, podobnie jak w kolorze zielonym, możemy postawić na czerwone dodatki, ale ciekawym pomysłem będzie też wybór kafelek łazienkowych z czerwonymi akcentami. Taka łazienka z pewnością zachwyci naszych gości i będzie bardzo modna.

Łazienka w niebieskim kolorze.
Łazienka w niebieskim kolorze.

Niebiesko mi…

Bardzo klasycznym kolorem w łazience jest jasny odcień niebieskiego, gdyż kojarzy się z wodą. Odcień ten idealnie pasuje do łazienki, jest przyjemny dla oka, ponadto optycznie powiększa wnętrze i sprawia, że jest ono przytulne. Warto wybrać w tym kolorze kafelki, a do nich dobrać dodatki w odcieniu ciemniejszym, na przykład granatowym. Niektórzy decydują się na ozdobienie wanny jakimś ciekawym motywem kwiatowym w odcieniu niebieskim lub na obudowę w takim ciemniejszym kolorze. To ostatnio bardzo modny sposób aranżacji łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.