Umywalka nablatowa

Łazienka w drewnie – jak o nią dbać?

Wielu z nas wybiera meble drewniane do sypialni lub salonu, ale rzadko do łazienki. Sugerujemy się tym, iż drewno po prostu nie pasuje do tego pomieszczenia i jego przeznaczenia. Czy rzeczywiście tak jest? Okazuje się, że łazienka w drewnie może być naprawdę wyjątkowo magicznym, ale nadal funkcjonalnym wnętrzem. Wystarczy tylko odpowiednio o nie zadbać.

Meble drewniane kontra wilgoć i woda

łazienka drewniana
Drewniane panele na ścianach i podłodze łazienki prezentują się świetnie.

Drewno to materiał trwały, ale jednocześnie dość delikatny. Może ulec zniszczeniu pod wpływem wilgoci, wysokiej temperatury, pary wodnej czy środków chemicznych – czyli generalnie tego, co na co dzień ma miejsce właśnie w łazience. Mimo wszystko możemy zadbać należycie o nasze drewniane meble, nawet w łazience, dzięki czemu nie spotka ich smutny los. Przede wszystkim musimy wybrać meble drewniane przystosowane do montażu w łazience. One różnią się od tradycyjnych drewnianych mebli – mają specjalną, dodatkową obudowę, dzięki której nie chłoną wilgoci i przez to się nie niszczą. Istotne znaczenie ma też rodzaj drewna, z którego powstają meble do łazienki. Najlepsze jest drewno egzotyczne, takie jak: tek, doussie, merbau oraz iroko, ponieważ zawierają więcej garbników i żywicy, które stanowią naturalny impregnat chroniący przed działaniem wilgoci. Oczywiście sami nadal musimy regularnie impregnować meble.

Drewniana podłoga w łazience

Jeśli chodzi o podłogę, ta drewniana dodaje bez wątpienia pomieszczeniu więcej uroku i przytulności. Jak więc zastosować ją w łazience? Tu również ma ogromne znaczenie wybór odpowiedniego drewna. Zalecane są panele tarasowe, gdyż są one ze względu na swe przeznaczenie odporne na wilgoć i uszkodzenia. Gdy dodatkowo raz w miesiącu będziemy olejować naszą drewnianą podłogę, zachowa ona swój piękny wygląd na bardzo długi czas. Dodatkowo na ścianie oraz wokół wanny można położyć panele wodoodporne. Świetnie skomponują się z drewnianą podłogą, dając naprawdę piękny efekt.

Jak więc widać, łazienka w drewnie to doskonały pomysł, wymaga jedynie większego zaangażowania w pielęgnację drewnianych elementów, czyli mebli i podłogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.