łazienka angielska

Łazienka po angielsku

Wystrój łazienki to coś, co każdy z nas wybiera w zależności od własnych upodobań. Oczywiście warto wziąć pod uwagę rady projektantów odnośnie wyboru kolorystyki czy układy sprzętów w łazienkach dużych i małych, ale styl i efekt końcowy to wyłącznie nasz wybór. Jeśli lubisz elegancję połączoną z prostotą, to z pewnością spodoba Ci się łazienka po angielsku. I wcale nie chodzi tu o słowo „bathroom”. 😉

Łazienka w stylu angielskim

łazienka po angielsku
Łazienka w stylu angielskim.

Typowa stara angielska rezydencja to kominek, lekko staroświeckie ozdoby, tapeta z nieco romantycznym akcentem, a wszystko w kolorach bieli, szarości, brązu i beżu. Choć taki wystrój od razu przywodzi nam na myśl salon czy sypialnię samej królowej angielskiej, czemu by nie zaszaleć i nie wyposażyć w ten sposób łazienki? Odmianą jest tu zastąpienie kafelek na ścianach tapetą oraz farbą odporną na wilgoć. Dobieramy do tego listwy przypodłogowe pomalowane na biało, które łagodzą kontrast między kolorem ściany, a podłogi i nadają pomieszczeniu kształt. Delikatną biel, błękit i beż przełamujemy dodatkami w kolorze ciemnego brązu. Pierwsze skrzypce gra… kominek! Tak, on również może znaleźć się w łazience, gdyż w zestawieniu ze stylizowaną wanną tworzy wręcz niepowtarzalny klimat angielskiej rezydencji.

Dodatki w łazience angielskiej

Jakie wybrać dodatki, by dopełnić angielskiego wyglądu naszej łazienki? Wybierzmy kilka drewnianych szafek łazienkowych stylizowanych na antyki. Zwróćmy przy tym uwagę, by było to drewno, które nie wchłania tak szybko wody i wilgoci i oczywiście zadbajmy o jego odpowiednie zaimpregnowanie. Sprawdzą się także koronki, którymi bardzo łatwo można ozdobić chociażby firanki w oknie czy ręcznik do wycierania dłoni. Klasykę świetnie przełamią drobne, nowoczesne dodatki, takie jak uchwyty na ręczniki, papier toaletowy czy na przybory higieniczne, a także prosta faktura ceramiki sanitarnej i armatury. Tak wyposażona łazienka na styl angielski przypadnie do gustu każdemu, kto kocha elegancję połączoną z tradycją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.