inspiracje łazienkowe

Łazienka marzeń, czyli inspiracje i porady, cz. 2

Czas na kolejną porcję ciekawych inspiracji na aranżację łazienki. Tym razem skupimy się na czymś ekstrawaganckim, elektryzującym i pasującym do osób wyróżniających się z tłumu. Taka łazienka wcale nie musi być niepraktyczna. W końcu każdy z nas ma inne upodobania w tej kwestii.

Czerwona łazienka.
Czerwona łazienka jest ekstrawagancka i wyjątkowa.

Czerwona łazienka źródłem wrażeń

Z czym kojarzy nam się kolor czerwony? Pewnie z miłością, może z jakimiś nocnymi lokalami. Ale raczej nie z łazienką, prawda? Rzadko kiedy decydujemy się na taki kolor ścian w swoich pokojach, a w łazienkach jest to naprawdę coś niecodziennego. Ale to wcale nie oznacza, że ten kolor jest w łazience zakazany. Bo niby dlaczego? Oczywiście obok takiego wnętrza nie da się przejść obojętnie – albo się od razu je pokocha, albo od razu znienawidzi. Ekstrawaganckie osoby z pewnością dostrzegą w takiej aranżacji wnętrza sposób na wyrażenie siebie i swojej osobowości. Chcąc iść na całość, możemy całkowicie wyeksponować ową czerwień, stosując ją na ścianach podłodze, a nawet w dodatkach. Lepiej jednak nieco ją stonować dodatkami w lżejszych odcieniach, na przykład białym. Możemy również wybrać płytki w kolorach czerwono-białym, jeśli obawiamy się zbyt kontrowersyjnego efektu. Tak czy siak, taką łazienkę można wyposażyć na wiele sposobów, wszystko zależy od doboru elementów dekoracyjnych, a i tak zwróci uwagę każdego gościa.

Biała klasyczna łazienka.
Biała łazienka to prostota połączona z elegancją.

Biel i minimalizm, po raz drugi

Znów wracamy do tematu minimalizmu, niemniej jest on w ostatnim czasie bardzo modnym elementem aranżacji wnętrz, a szczególnie trafionym właśnie w łazience. I dla odmiany i oddechu, zdominuje nas kolor biały. Białe wnętrza kojarzą nam się z czystością i nienagannością, dlatego wybranie tego koloru do łazienki to strzał w dziesiątkę. Szczególnie, jeśli jest to łazienka niewielkich rozmiarów. Oprócz dominującej bieli postawimy też na proste faktury, wzory i kształty – wszystko powinno ze sobą idealnie współgrać i stanowić kwintesencję klasyki. Dodatki również nie będą bardzo kontrastować z wnętrzem. W takiej łazience dobrze jest zadbać o oświetlenie, które będzie się pięknie odbijać w niezmąconej niczym bieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.