łazienkowe inspiracje

Łazienka marzeń, czyli inspiracje i porady, cz. 1

Ostatnio skupialiśmy się na poszczególnych elementach łazienek, ale dziś chcemy zwrócić uwagę na łazienkę ogólnie – jako pomieszczenie, w którym każdy z nas spędza codziennie sporo czasu, doprowadzając się rano do porządku po nocach przespanych lub też nie, a także relaksując się wieczorem pod strumieniem ciepłej wody czy w wygodnej wannie tuż przed snem. Nie ulega wątpliwości, że łazienka to wyjątkowe pomieszczenie w domu i w takiż sam sposób powinniśmy potraktować jej zaaranżowanie.

Kolorowa łazienka dla dzieci.
Kolorowa łazienka spodoba się każdemu dziecku.

Łazienka nie tylko dla dorosłych

Wiele mówi się o tym, jak to łazienka musi być funkcjonalna, wygodna i przytulna. Ale dla rodziców najważniejsze jest, aby ich łazienka była bezpieczna. Dzieci są istotami bardzo ruchliwymi, często więc przydarzają im się różne wypadki. Aby ich uniknąć, powinniśmy przystosować naszą łazienkę do małych użytkowników. Jak to zrobić? Na pewno warto zadbać o antypoślizgowe chodniczki, by nasz maluch nie poślizgnął się i nie rozbił głowy o kant wanny. Wszelkie kosmetyki czy środki czystości powinny znajdować się na takiej wysokości, by dziecko tam nie dosięgnęło. Natomiast umywalka oraz kompakt WC powinien być zamontowany tak, aby nasza pociecha mogła z niego swobodnie korzystać. A co powiedzieć o wnętrzu i jego aranżacji? Z pewnością o wiele bardziej przypadną mu do gusta kolorowe motywy na ścianach niż zwykła, ponura, granitowa posadzka. Na nas zresztą też lepiej działają żywe kolory.

Łazienka minimalistyczna

Łazienka minimalistyczna
Łazienka minimalistyczna jest elegancka, ale i wygodna.

Nie ulega wątpliwości, iż w blokowym budownictwie mieszkania są małe, a co za tym idzie, łazienki także. Małą i ciasną łazienkę znacznie trudniej zaaranżować tak, by była jednocześnie elegancka, funkcjonalna i bezpieczna. Na szczęście dzięki ciekawym inspiracjom można uzyskać taki efekt. Co radzą eksperci? Stawiając na styl minimalistyczny, na pewno mile widziane będą jasne kolory, ale z mocnymi kontrastami. Prawdziwym hitem są dodatki z prawdziwego drewna, a także asymetryczne wanny. Oczywiście w małej łazience nie zawsze można sobie na wannę pozwolić, ale jeśli tylko jest taka możliwość, warto ją wybrać. Aby optycznie powiększyć wnętrze, warto na jednej ścianie zamontować lustro, które będzie też bardzo praktyczne lub ogromne przeszklenie przesłonięte drobnymi żaluzjami w jasnym kolorze. Całość prezentuje się wytwornie, ale i funkcjonalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.