parawan nawannowy

Jaki parawan nawannowy wybrać?

Parawan nawannowy to bardzo funkcjonalny dodatek do łazienki, który pozwala nam połączyć zalety wanny oraz kabiny prysznicowej bez potrzeby montowania każdego z tych sanitariatów z osobna. W sprzedaży możemy spotkać wiele rodzajów parawanów. Różnią się od siebie sposobem montażu i składania, wymiarami, a także materiałem, z jakich je wykonano. Jak więc dobrać idealny parawan nawannowy? Co wziąć pod uwagę przy jego wyborze?

Dobierz odpowiedni wymiar

Najważniejszą kwestią przy wyborze parawanu nawannowego jest dobranie jego rozmiaru. Niedopasowanego parawanu najprawdopodobniej nie uda nam się nawet prawidłowo zamontować, a nawet jeśli, to jego używanie będzie utrudnione. Jak więc dobrać wymiary parawanu? Jeżeli posiadamy standardową wannę, zapewne pasować do niej będą też standardowe parawany o wymiarach od 70 do 180 cm szerokości i od 140 do 200 cm wysokości. Tutaj musimy zadecydować, czy chcemy, by parawan zasłonił całą wannę bądź jej część oraz jak wysoki ma być. Nieco bardziej skomplikowane może okazać się dobranie parawanu do wanien owalnych, asymetrycznych czy półokrągłych. Rzadko można spotkać w regularnej sprzedaży parawany dopasowane do takich wanien, dlatego musimy liczyć się z koniecznością złożenia indywidualnego zamówienia. Z pomocą fachowców uda nam się dobrać wymiary parawanu do wymiarów naszej wanny. Musimy jednak liczyć się z wyższą ceną.

Dobierz odpowiedni typ

Kolejna sprawa, którą należy przemyśleć jeszcze przez zakupem jest typ parawanu, na jaki chcemy się zdecydować. Istnieje przynajmniej kilka modeli parawanów, a każdy z nich spełnia nieco inną funkcję. Oto przykładowe modele:

• parawany harmonijkowe – posiadają od 2 do 7 skrzydeł składających się w harmonijkę. Do jego montażu potrzebna jest tylko prowadnica, dlatego jest prosty i bezinwazyjny. Tego typu parawan nie zabiera też za dużo miejsca, dlatego sprawdzi się w małych łazienkach;parawan nawannowy

• parawany składane (teleskopowe) – najprostsza wersja parawanu składanego to pojedyncze skrzydło zamontowane na prowadnicach. Świetnie chronią łazienkę przed zachlapaniem wodą, niemniej trudność może sprawić jego mycie, gdyż aby to zrobić, należy wejść do wanny;

• parawany wahadłowe – to zazwyczaj pojedyncze skrzydło zamontowane na zawiasach, które umożliwiają otwieranie i zamykanie parawanu jak drzwi. Taki parawan sprawdzi się w dużej łazience, gdyż przed wanną musi być odpowiednia ilość wolnego miejsca, by mógł się swobodnie otwierać.

Dobierz odpowiedni materiał

Ostatnia sprawa, którą należy przemyśleć przed zakupem, to rodzaj materiału, z jakiego ma być wykonany parawan. W sprzedaży możemy spotkać parawany ze szkła hartowanego lub tworzywa sztucznego. parawan nawannowySzkło hartowane to najlepszy wybór, jeśli zależy nam na trwałości i dużej odporności na uszkodzenia. Tworzywo sztuczne to tańszy odpowiednik szkła hartowanego. Choć jest odporny na mechaniczne uszkodzenia, zdecydowanie szybciej mogą się na nim pojawić ślady użytkowania. O wiele łatwiej je zarysować, stosując na przykład nieodpowiednie środki czystości do jego czyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.