drzwi do łazienki

Jak wybrać odpowiednie drzwi do łazienki?

Trudno wyobrazić sobie łazienkę bez drzwi – to miejsce, w którym szczególnie zależy nam na intymności i prywatności. Dlatego też drzwi do łazienki muszą być odpowiednio dobrane – mają nie tylko zapewniać prywatność, ale również być dopasowane estetycznie. Co więc wziąć pod uwagę, wybierając drzwi do łazienki?

Drzwi do łazienki – jakie powinny być?

Wybór drzwi do łazienki nie jest uwarunkowany jedynie naszym gustem czy kwotą pieniędzy, jaką dysponujemy. Takie drzwi muszą spełnić pewne normy, by spełniły swoją funkcję. Są one częścią prawa budowlanego, nie można więc ich pominąć. Oto najważniejsze aspekty:

• drzwi łazienkowe musza otwierać się na zewnątrz;
• drzwi łazienkowe muszą posiadać otwory wentylacyjne w postaci okrągłych lub prostokątnych kratek wentylacyjnych;
• drzwi łazienkowe muszą mieć minimum 0,8 m szerokości i 2 m wysokości w świetle ościeżnicy.

Wyjątkiem jest sytuacja, w której w łazience jest okno – wtedy drzwi do łazienki nie muszą posiadać kratek wentylacyjnych, gdyż odpowiedni przepływ powietrza zapewnia okno, które należy codziennie otwierać lub uchylać, zwłaszcza po gorącym prysznicu. Natomiast w łazienkach bez okien, w których naturalnie panuje mrok, lepiej wybrać drzwi przeszklone z matowego lub mlecznego szkła, które zapewnią dodatkowe źródło światła.

Jak dobrać drzwi do swojej łazienki?

Jeżeli mamy już za sobą kwestie formalne, warto zastanowić się, jakie drzwi łazienkowe chcielibyśmy kupić. W sklepach można znaleźć wiele wariantów, w rozmaitych stylach, dlatego należy przemyśleć, które z nich będą pasować do aranżacji łazienki. Do najpopularniejszych rozwiązań w nowoczesnych, minimalistycznych łazienkach należą: drzwi drewniane, drzwi białe oraz szklane drzwi.

Drzwi w kolorze naturalnego drewna są ponadczasowe – pasują do większości stylizacji, a przy odpowiedniej impregnacji wyglądają jak nowe przez szereg lat.drzwi do łazienki

Białe drzwi łazienkowe idealnie wkomponują się w białą lub szarą łazienkę. Sprawdzą się zwłaszcza w małej łazience, gdyż nie przytłoczą wnętrza, optycznie go pomniejszając. Białe drzwi łazienkowe są eleganckie i nowoczesne.drzwi do łazienki

Szklane drzwi do łazienki są synonimem luksusu. Również pasują do małych łazienek, gdyż optycznie je powiększają, a także do białej ceramiki łazienkowej oraz stalowych lub srebrnych dodatków. Ponieważ szklane drzwi łazienkowe wykonuje się ze szkła hartowanego, nie ma obaw, że stłuką się one na przykład wskutek przeciągu.

drzwi do łazienki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.