drzwi łazienkowe

Jak wybrać idealne drzwi łazienkowe?

Wybór różnych akcesoriów i elementów wyposażenia do łazienki może być szczególnie trudny, gdyż oprócz stylu i kolorystyki pomieszczenia, musimy wziąć pod uwagę także niesprzyjające warunki, jakie w nim panują. Mówimy oczywiście o wpływie wody, wilgoci, wyższych temperatur. Wybór nieodpowiedniego materiału na meble czy drzwi może sprawić, że szybko ulegną zniszczeniu. Zobaczmy więc, czym się kierować wybierając drzwi łazienkowe.

Drzwi do łazienki – jakie pełnią funkcje?

Drzwi łazienkowe pełnią bardzo ważną funkcję – ze względu na wyjątkowy charakter tego pomieszczenia powinny zapewnić nam intymność, spokój i ciszę podczas korzystania z niej. Jeżeli w mieszkaniu czy domu mieszka kilka osób, dobrze, aby drzwi posiadały zamek wewnętrzny, dzięki czemu możemy je zamknąć i mieć pewność, że nikt nagle nie wejdzie, gdy my będziemy zażywać kąpieli. Z kolei w małych łazienkach drzwi mogą pełnić dodatkowo funkcję wentylującą. Na koniec oczywiście nie można zapomnieć, że mimo wszystko są one uzupełnieniem aranżacji, zatem nie powinny od niej odbiegać.

Jakie drzwi do łazienki wybrać?

Jeśli mówimy o kwestii intymności, na pewno w łazience nie sprawdzą się drzwi z przezroczystą szybą. Zdecydowanie lepsze będą drzwi zabudowane lub z szybą, przez którą nic nie widać. Szyba musi też być odpowiednio gruba, aby nie dało się jej stłuc.

drzwi łazienkowe
Jeżeli zdecydujemy się na przeszklone drzwi do łazienki, wybierzmy taki model, który zapewni jej użytkownikowi intymność.

Jeśli chodzi o wentylację, często drzwi łazienkowe posiadają u dołu kilka małych otworów lub jeden duży z kratką. Takie rozwiązanie sprawia, że wilgoć nie unosi się w łazience, lecz zostaje z niej szybko odprowadzona. To ważne w małych łazienkach, w których są jedynie kratki wentylacyjne i w których nie ma okien.

drzwi łazienkowe
Jeżeli łazienka jest mała i nie ma w niej okien, warto wybrać drzwi z małymi otworami wentylacyjnymi u dołu.

Jeśli chodzi o techniczne sprawy, drzwi łazienkowe powinny otwierać się na zewnątrz, mieć nie mniej niż 0,8 m szerokości i 2 m wysokości w stosunku do ościeżnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.