Jak dobierać akcesoria łazienkowe?

Od czego zależy urok i piękno poszczególnych pomieszczeń w naszym domu? Niejeden odpowie słowami znanego przysłowia „Diabeł tkwi w szczegółach”. A więc chodzi o drobne dodatki, nadające mu pewien styl, komponujące się z kolorami ścian i mebli. Nie inaczej sprawa wygląda w łazience – choć to pomieszczenie typowo użytkowe, miło jest, gdy wygląda elegancko, nowocześnie i stylowo.

Znane marki z branży sanitarnej zajmują się produkcją akcesoriów łazienkowych, które mają niecodzienne kształty i kolory. Są to zwykłe rzeczy, takie jak mydelniczki, dozowniki do mydła, kubki na szczoteczki do zębów, wieszaki, dywaniki łazienkowe, parawany prysznicowe czy też szczotki do sedesu. Wszystkie te elementy są bardzo potrzebne w łazience, a przy odpowiednim dobraniu mogą być nie tylko funkcjonalne, ale też estetyczne, przez co podniosą walory wizualne naszej łazienki.

Jak dobierać akcesoria do łazienki?

komplety łazienkowe
Najlepiej wybierać komplety w jednym stylu.

Obecnie dużym ułatwieniem jest pojawienie się na rynku całych kompletów takich akcesoriów, które są zachowane w jednej kolorystyce i stylu. Pierwszą zasadą doboru tych akcesoriów będzie ich kompatybilność z łazienką. Muszą one zwyczajnie pasować do reszty wyposażenia. Niby proste, a jednak często mamy kłopot z dobraniem tych rzeczy do naszej wizji idealnej łazienki. Warto więc skupić się na tym, by wybierać tego typu produkty z jednej linii produktów – unikniemy wtedy łączenia stylów (co nie jest ani modne, ani ładne) i nie przesadzać z ich ilościom, zwłaszcza, gdy nasza łazienka jest niewielka. Dlaczego? Otóż zbytnia ilość rzeczy w małym pomieszczeniu szybko je zagraci. A łazienka ma nam się kojarzyć z czystością, a nie bałaganem. Ma też być bezpieczna i wygodna w użytkowaniu.

Minimalizm i romantyzm w łazience

Ostatnio w modzie jest minimalizm – zarówno w odzieży, jak i w wyposażaniu wnętrz. Jeśli chcemy mieć minimalistyczną łazienkę, powinniśmy postawić na geometryczne, regularne kształty, a w wypadku akcesoriów łazienkowych poszukujmy takich z jednolitego materiału, bez krzykliwych wzorów czy kolorów. Najlepiej sprawdzą się tu elementy ze stali nierdzewnej i chromu. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu bardziej romantycznej atmosfery w łazience, do naszego minimalizmu można dodać motywy kwiatowe, świece zapachowe, ręczniki z haftami oraz małe zdobienia dekoracyjne. Sprawdzą się dodatki o delikatnych, wręcz lejących kształtach, najlepiej w pastelowych kolorach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.